Red Hot Chili Peppers bez Ricka Rubina

Urszula Drabińska
03.02.2015 09:36
Red Hot Chili Peppers bez Ricka Rubina Fot. AP / link / East News

Słynny producent nie stworzy kolejnej płyty RHCP. Zrobi to Danger Mouse.

Informacja chyba miała jeszcze pozostać w tajemnicy. Basista zapomniał o tym na chwilę i napisał na Twitterze:

flea-deleted-tweet

Flea wywołał burzę, po czym wpis skasował. Dlaczego muzycy porzucili Ricka Rubina, który wyprodukował im wszystko od „Blood Sugar Sex Magik” z 1991 roku począwszy po ostatni album, „I'm with You” z 2011 roku? Producenta odpowiedzialnego za wszystkie płyty System of a Down, „13” Black Sabbath, kilka krążków Linkin Park i wiele, wiele innych albumów, a być może także za kolejne wydawnictwo Metalliki?

Muzycy wybrali współpracę z Brianem Burtonem, znanym bardziej pod pseudonimem Danger Mouse. Jest on nie tylko producentem, lecz także DJ-em, a gdy występuje (np. w duecie z raperem Cee-Lo Green), wygląda tak:

Danger_Mouse Fot. foto: Marcelo Teson, CC BY 2.0

Po co RHCP „groźna mysz”?

Perkusista Chad Smith w grudniu odpowiadał na pytania fanów dotyczące nowego, supertanecznego albumu.

Mamy dużo piosenek i pracujemy nad nimi z producentem, którego nazwiska nie wymienię. Naprawdę wymaga od nas nowego podejścia do muzyki. Zwykle wchodziliśmy do sali i graliśmy wszyscy razem. Tak pisaliśmy piosenki. Teraz chcemy spróbować inaczej, podjąć wyzwanie i dostarczyć czegoś nowego, ekscytującego. Wszyscy mamy dużą nadzieję, że stworzymy coś bardzo innego i wyjątkowego.

Boicie się, że to już nie będzie ten zespół, które wszyscy znamy? Tak zareagowali odpytujący muzyka fani. Bębniarz starał się ich uspokoić:

Wszystko, co robimy, będzie brzmieć jak Red Hot Chili Peppers. Z pewnością Anthony będzie śpiewał, a my będziemy jak zwykle grać. Po prostu próbujemy wejść na nowy teren. Mamy inne podejście i to przyniesie inne rezultaty.

Danger Mouse, który pracował m.in. przy płytach „Demon Days” Gorillaz, „Songs of Innocence” U2 i trzech ostatnich studyjnych wydawnictwach The Black Keys, ma im w tym pomóc.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.