Red Hot Chili Peppers nagrał piosenkę dla Eddiego Van Halena. Posłuchajcie singla ''Eddie''

23.09.2022 14:11
Red Hot Chili Peppers Fot. Rex Features/East News

Nowy singiel Red Hot Chili Peppers zapowiada album ''Return Of The Dream Canteen'', który ukaże się już w październiku. 

Red Hot Chili Peppers nieźle się rozkręcili - 1 kwietnia 2022 wydali album ''Unlimited Love'', zaś już w październiku ukaże się kolejny krążek. Czyżby powrót Johna Frusciante tak mocno zainspirował muzyków? Zespół właśnie podzielił się najnowszym utworem zatytułowanym ''Eddie". Kawałek dedykowany jest Eddiemu Van Halen, który zmarł w 2020 roku. 

Polecamy

Red Hot Chili Peppers nagrał piosenkę dla Eddiego Van Halena. Posłuchajcie singla ''Eddie''

Eddie Van Halen odszedł 6 października 2020 po długiej walce z rakiem. Miał 65 lat. Jego śmierć była wielką stratą dla świata rocka i nic dziwnego, że wielu artystów chciało złożyć hołd legendzie gitary. Anthony Kiedis mówiąc o piosence ''Eddie'' wyznał, że często dopiero po śmierci artysty zdajemy sobie sprawę, jaką mamy z nim silną więź:

Eddie Van Halen był jedyny w swoim rodzaju. Flea przyniósł tę emocjonalną partię basu dzień po jego śmieci, zaczęliśmy do niej grać i szybko zrodził się poświęcony mu utwór. Choć piosenka nie wymienia Eddiego z nazwiska, opowiada o jego wczesnych latach na Sunset Strip i o tym, jak zespół Van Halen odcisnął się w naszych umysłach. 

Posłuchajcie, jak prezentuje się utwór ''Eddie''.

Nadchodzący album Red Hot Chili Peppers bęzie nosić tytuł ''Return Of The Dream Canteen'' i ukaże się 14 października. Kapela opisała swój proces twórczy w oficjalnym oświadczeniu:

Nasza miłość dla siebie nawzajem i magia muzyki sprawiły, że nagle mieliśmy więcej piosenek, niż się kiedykolwiek spodziewaliśmy. Wtedy wpadliśmy na pomysł - dwa podwójne albumy, które wydamy niedługo po sobie. Drugi jest tak samo znaczący, co pierwszy i vice versa. "Return of the Dream Canteen" to wszystko, o czym kiedykolwiek marzyliśmy jako zespół. Jest przepełniony materiałem, zrobiony z krwi z naszych serc. Wasi na zawsze, Red Hot Chili Peppers.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.