05.12.2016 13:42

Red Hot Chili Peppers opowiada o „chorej miłości” w animowanym klipie

W tym teledysku naprawdę dużo się dzieje. Zobaczcie, jak prezentuje się wideo do utworu „Sick Love”.

Red Hot Chili Peppers opowiada o „chorej miłości” w animowanym klipie
foto: kadr z wideo

Kapela podzieliła się kolejnym klipem stworzonym do nowego kawałka pochodzącego z niedawno wydanego albumu. Mowa o krążku „The Getaway”, który miał swoją premierę 17 czerwca 2016 roku. Dotychczas poznaliśmy teledyski do „Dark Necessities”, który wyreżyserowała aktorkę Olivię Wilde czy „Go Robot” stworzony przez Thorannę Sigurdardottir.

Kolejny klip znacznie różni się od poprzednich teledysków, bowiem postanowiono na animację, za którą odpowiedzialny jest Beth Jeans Houghton. Grafik postanowił zilustrować chorą miłość w nawiązaniu do słów numeru „Sick Love”.

Główna bohaterka zatem ma serce zamiast głowy, w łóżku razem z Anthonym Kiedisem zamienia się w ogromnego pająka, który odrywa wokaliście głowę. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w tym zwariowanym klipie:

Posłuchajcie również, jak utwór sprawdza się podczas koncertów:

Krążek „The Getaway” to już drugie wydawnictwo nagrane z Joshem Klinghofferem, który zastąpił Johna Frusciante. Tym razem zespół zdecydował się nie współpracować z Rickiem Rubinem, ale z Dangerem Mousem, który ma na swoim koncie płyty Gorillaz czy The Black Keys. Nigel Godrich, producent Radiohead, zmiksował materiał na nową płytę RHCP.

Tak Flea opowiedział o pracy z nowym producentem:

"

Robienie tej płyty było zupełnie nowym doświadczeniem. Z Rickiem Rubinem pracowaliśmy przez ostatnie 25 lat. To pierwszy raz kiedy zostawiliśmy go na tak długo. Praca z Danger Mousem była zupełnie czymś innym. To było dla nas zdrowe, a to co z tego wyszło, to według mnie pokazanie postępu w robieniu muzyki. "

Kapela ostatni raz pojawiła się w Polsce w ramach festiwalu Open'er 2016. Kolejny raz polska publiczność będzie mogła obejrzeć Red Hot Chili Peppers 25 lipca 2017 roku na Stadionie Cracovii.

Jak oceniacie nowy klip Red Hot Chili Peppers do „Sick Love”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers