05.05.2016 16:02

Red Hot Chili Peppers udostępnił utwór „Dark Necessities”

To pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek kalifornijskiej grupy. Co wiemy o zbliżającym się materiale?

Red Hot Chili Peppers udostępnił utwór „Dark Necessities”
foto: materiały prasowe

11. album Red Hot Chili Peppers to jedna z najgorętszych premier 2016 roku i płyta, której wyczekujemy już od pięciu lat. Przez cały ten czas informacje, które docierały z obozu zespołu, tylko rozbudzały apetyt fanów. A to Anthony Kiedis opowiadał, jak bardzo nie może się doczekać, aż zagra nowe utwory na żywo, innym razem znowuż Flea testował naszą cierpliwość, chwaląc się, że materiał jest już prawie gotowy.

Jak będzie brzmiał następca „I'm with You” z 2011 roku? Wreszcie możemy się przekonać na przykładzie pierwszego singla z albumu, opowiadającego o tytułowych „mrocznych potrzebach”. Nad produkcją całości czuwali Danger Mouse, znany ze współpracy z Gorillaz czy The Black Keys, oraz Nigel Godrich, nadworny producent Radiohead, który zmiksował materiał.

„Dark Necessities” posłuchacie poniżej:

To pierwszy oficjalny singiel zespołu od czterech lat i zarazem pierwsza okazja od ćwierć wieku, by usłyszeć Red Hotów bez opieki Ricka Rubina. Zespół był wierny założycielowi wytwórni American Recordings nieprzerwanie od 1991 roku. Choć ewidentnie idzie nowe, Chad Smith uspokajał już fanów, że album będzie zawierał wszystko to, za co kochamy jego formację.

O samej płycie wiemy już praktycznie wszystko, łącznie z tym, że nie będziemy musieli na nią długo czekać. 11. album Red Hot Chili Peppers będzie nosił tytuł „The Getaway” i trafi na rynek już 17 czerwca 2016 roku. Będzie to drugi krążek nagrany z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante. Na płycie znajdzie się trzynaście nowych kompozycji.

Tracklista:

 1. The Getaway
 2. Dark Necessities
 3. We Turn Red
 4. The Longest Wave
 5. Goodbye Angels
 6. Sick Love
 7. Go Robot
 8. Feasting on the Flowers
 9. Detroit
 10. This Ticonderoga
 11. Encore
 12. The Hunter
 13. Dreams of a Samurai

Na stronie wytwórni Warner Bros. można już składać przedpremierowe zamówienia na limitowaną edycję na dwóch płytach winylowych, razem z dodatkami, takimi jak singiel... na kasecie. Biorąc pod uwagę datę premiery, wygląda na to, że polscy fani grupy Anthony'ego Kiedisa mają duże szanse, by usłyszeć nowe kompozycje na żywo już 30 czerwca 2016 roku, kiedy to zespół wystąpi w Gdyni podczas Open’er Festival 2016.

Jak oceniacie „Dark Necessities”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers