Red Hot Chili Peppers udostępnił utwór „The Getaway”

Robert Skowronski
27.05.2016 08:06
Red Hot Chili Peppers udostępnił utwór „The Getaway” Fot. Jack Plunkett / Invision / link / East News

W sieci zadebiutował utwór tytułowy z nadchodzącej 11. studyjnej płyty Red Hot Chili Peppers. Posłuchajcie jak brzmi „The Getaway”.

Następca „I’m With You” trafi na sklepowe półki 17 czerwca 2016 roku. Mogliśmy już usłyszeć jeden z utworów, który znajdzie się na krążku, mowa o kawałku „Dark Necessities” będącym pierwszym oficjalnym singlem zespołu od czterech lat.

Jeszcze przed premierą albumu „The Getaway” możemy odsłuchać kolejny numer, który, podobnie jak reszta kompozycji, rodził się w bólach o czym opowiedział Anthony Kiedis:

Mieliśmy niezwykle trudne doświadczenia robiąc tę płytę. Stworzyliśmy 20-30 utworów i wszystkie były gotowe do nagrywania, więc myśleliśmy, że w końcu to się dzieje, aż w końcu Flea złamał rękę na snowboardzie. Dostaliśmy czas na ponowne przemyślenia, później okazało się, że nie mamy producenta i byliśmy zagubieni w przestrzeni z tymi wszystkimi kompozycjami.

Światełko w tunelu pojawiło się wraz z osobą Briana Burtona, znanego też jako Danger Mouse, który został producentem nowego krążka Red Hotów:

Zaproponował nam współpracę. Stwierdziliśmy, że porzucamy cały materiał, który stworzyliśmy do tej pory. Postanowiliśmy napisać nowe utwory w studiu i tym samym cały proces zaczął się od początku. Brian chciał zobaczyć co się stanie, jak przedstawimy coś świeżego. Jeżeli miało to wypalić, to musieliśmy mu zaufać i pozbyć się starych pomysłów i nawyków.

Być może nigdy nie dowiemy się, jak miała pierwotnie brzmieć 11. płyta Red Hot Chili Peppers, ale możemy usłyszeć jej obecny kształt poprzez utwór „The Getaway”:

Płyta „The Getaway” będzie drugą nagraną z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante. Na płycie znajdzie się trzynaście nowych kompozycji.

Tracklista:

 1. The Getaway
 2. Dark Necessities
 3. We Turn Red
 4. The Longest Wave
 5. Goodbye Angels
 6. Sick Love
 7. Go Robot
 8. Feasting on the Flowers
 9. Detroit
 10. This Ticonderoga
 11. Encore
 12. The Hunter
 13. Dreams of a Samurai

W ostatnim czasie zdrowie Anthony’ego Kiedisa nie było w najlepszym stanie. Wokalista trafił do szpitala, a powodem był „ekstremalny ból brzucha”, w związku z czym kapela musiała zrezygnować z występu w trakcie KROQ Weenie Roast.

Kiedis czuje się już jednak dobrze, choć twierdzi, że bywało lepiej i musi jeszcze odzyskać pełnię sił. Niemniej odbywają się już kolejne koncerty Red Hot Chili Peppers, podczas których można już było usłyszeć „Dark Necessities” na żywo:

Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że polscy fani również usłyszą nowy materiał podczas występu zespołu na festiwalu Open’er 2016.

Jak Wam się podoba „The Getaway” od Red Hot Chili Peppers?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.