10.06.2016 07:21

Red Hot Chili Peppers udostępnił utwór „We Turn Red”

Przed nadchodzącą premierą płyty „The Getaway” zespół Red Hot Chili Peppers udostępnił pochodzący z niej trzeci kawałek. Posłuchajcie jak brzmi „We Turn Red”.

Red Hot Chili Peppers udostępnił utwór „We Turn Red”
foto: Michele Eve / Splash News / East News

Wcześniej mogliśmy usłyszeć utwór tytułowy z 11. studyjnej płyty oraz numer „Dark Necessities”. Niedawno Flea twierdził, że rock umarł, ale wygląda na to, że funk ma się całkiem dobrze, gdyż właśnie w takim klimacie utrzymana jest nowa kompozycja. Znajdzie się ona na albumie, który ukaże się 17 czerwca 2016 roku. Będzie to drugi krążek nagrany z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante.

Producentem następcy „I'm with You” z 2011 roku został Danger Mouse, mający na koncie współpracę z Gorillaz czy The Black Keys. Z kolei Nigel Godrich, nadworny producent Radiohead, zmiksował materiał na „The Getaway”. Wraz z debiutem kolejnego utworu znamy już ogólny zarys brzmienia 11. krążka Red Hotów. Resztę kompozycji prawdopodobnie otrzymamy w dniu premiery płyty, ale jednego możemy być pewni - nie uświadczymy tam współpracy zespołu z Dave'em Grohlem.

Posłuchajcie numeru „We Turn Red”:

W ostatnim czasie zdrowie Anthony’ego Kiedisa nie było w najlepszym stanie - wokalista trafił do szpitala. W myśl słów Chada Smitha jest to jednak silny gość i stanął już na nogi, a także na deski sceny. Tym samym występ Red Hot Chili Peppers na festiwalu Open'er 2016 nie wydaje się być niczym zagrożony. Być może publiczność w Gdyni będzie miała okazję usłyszeć któryś z trzech nowych utworów, a może jakiś inny z tracklisty „The Getaway”?

Tracklista:

 1. The Getaway
 2. Dark Necessities
 3. We Turn Red
 4. The Longest Wave
 5. Goodbye Angels
 6. Sick Love
 7. Go Robot
 8. Feasting on the Flowers
 9. Detroit
 10. This Ticonderoga
 11. Encore
 12. The Hunter
 13. Dreams of a Samurai

Na stronie wytwórni Warner Bros. wciąż można składać przedpremierowe zamówienia na limitowaną edycję (do 5 tysięcy sztuk) na dwóch płytach winylowych, razem z dodatkami, takimi jak singiel z „Dark Necessities” na kasecie. Anthony Kiedis wyznał, że grupie nie przyszło łatwo stworzenie materiału na tę płytę:

"

Mieliśmy niezwykle trudne doświadczenia robiąc ten album. Stworzyliśmy 20-30 utworów i wszystkie były gotowe do nagrywania, więc myśleliśmy, że w końcu to się dzieje, aż w końcu Flea złamał rękę na snowboardzie. Dostaliśmy czas na ponowne przemyślenia, później okazało się, że nie mamy producenta i byliśmy zagubieni w przestrzeni z tymi wszystkimi kompozycjami. "

Anthony Kiedis wyznał także, że Danger Mouse nie był zachwycony pierwszymi numerami dostarczonymi przez zespół, przez co grupa zaczęła pracę zupełnie od nowa:

"

Na początku pomyśleliśmy, że jest strasznym arogantem. Ze wszystkich numerów przypadło mu do gustu tylko 10. Jednak jak go poznaliśmy, to zrozumieliśmy metody jego pracy i o co mu chodzi. Chce, żeby każdy numer stał się klasyką. Jeżeli nie ma on wstrząsnąć światem, to po co go nagrywać? Sprawił, że staliśmy się lepsi niż w momencie, w którym do niego przyszliśmy. "

Pełnej rozmowy z wokalistą możecie posłuchać poniżej:

Jak Wam się podoba „We Turn Red” od Red Hot Chili Peppers?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers