Red Hot Chili Peppers w klipie do „Dark Necessities”

Aleksandra Degórska
17.06.2016 08:34
Red Hot Chili Peppers w klipie do „Dark Necessities” Fot. kadr z wideo

Kapela zaprezentowała teledysk do pierwszego singla z najnowszej płyty. Jak prezentuje się to wideo?

Data premiery nowego wydawnictwa Red Hot Chili Peppers zatytułowanego „The Getaway” przypada 17 czerwca 2016.  Jest to drugi album nagrany z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante.

Jednym z singli promujących tę płytę jest „Dark Necessities”, do którego teledysk został wyreżyserowany przez aktorkę Olivię Wilde. W klipie pojawiły się, oprócz oczywiście samych muzyków, Carmen Shafer, Amanda Caloia, Amanda Powell oraz Noelle Mulligan.

Anthony Kiedis tak opowiedział o współpracy z Wilde:

Przedstawiła pomysł, który był bardzo prosty i związany z mroczną stroną sportsmenów, kobiet na deskach. To było łatwe, proste i staraliśmy się właśnie tak to przedstawić. Polubiłem Olivię, podoba mi się klip i chętnie pracowałbym z nią znowu.

Obejrzyjcie jak przedstawia się efekt ich współpracy:

Zobaczcie również zdjęcia z planu teledysku:

Olivia Wilde ma na swoim reżyserskim koncie krótki film „Free Hugs”. Natomiast jeśli chodzi o jej aktorskie dokonania, to pojawiła się ona w takich serialach, jak „Dr House”, „Vinyl” oraz zagrała w filmach m.in. „Wyścig, „Tron: Dziedzictwo”, „Wyścig z czasem”.

Jak przyznał w jednym z wywiadów Flea, zespół początkowo chciał jako singiel wydać zupełnie inny utwór:

Miałem świadomość, że to dobry numer. Początkowo wybraliśmy inny, który miał się stać pierwszym singlem, ale potem... Powiedzieliśmy naszej wytwórni: „Ok, wydamy jednak ten.”, zmieniliśmy nasze zdanie i wybraliśmy „Dark Necessities”. Cieszę się, że to zrobiliśmy. To, co mi się podoba w tej płycie to fakt, że każdy utwór ma swoją przestrzeń, numery się nie powtarzają, a „Dark Necessities” jest świetnym kawałkiem. Jest bardzo dynamiczny i super się go gra.

Producentem najnowszego krążka, który jest następcą „I'm with You” z 2011 roku został Danger Mouse, który współpracował z takimi artystami, jak Gorillaz czy The Black Keys. Z kolei Nigel Godrich zmiksował materiał na „The Getaway”.

Jak oceniacie klip Red Hot Chilie Peppers do singla „Dark Necessities”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.