17.06.2016 08:34

Red Hot Chili Peppers w klipie do „Dark Necessities”

Kapela zaprezentowała teledysk do pierwszego singla z najnowszej płyty. Jak prezentuje się to wideo?

Red Hot Chili Peppers w klipie do „Dark Necessities”
foto: kadr z wideo

Data premiery nowego wydawnictwa Red Hot Chili Peppers zatytułowanego „The Getaway” przypada 17 czerwca 2016.  Jest to drugi album nagrany z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante.

Jednym z singli promujących tę płytę jest „Dark Necessities”, do którego teledysk został wyreżyserowany przez aktorkę Olivię Wilde. W klipie pojawiły się, oprócz oczywiście samych muzyków, Carmen Shafer, Amanda Caloia, Amanda Powell oraz Noelle Mulligan.

Anthony Kiedis tak opowiedział o współpracy z Wilde:

"

Przedstawiła pomysł, który był bardzo prosty i związany z mroczną stroną sportsmenów, kobiet na deskach. To było łatwe, proste i staraliśmy się właśnie tak to przedstawić. Polubiłem Olivię, podoba mi się klip i chętnie pracowałbym z nią znowu. "

Obejrzyjcie jak przedstawia się efekt ich współpracy:

Zobaczcie również zdjęcia z planu teledysku:

Olivia Wilde ma na swoim reżyserskim koncie krótki film „Free Hugs”. Natomiast jeśli chodzi o jej aktorskie dokonania, to pojawiła się ona w takich serialach, jak „Dr House”, „Vinyl” oraz zagrała w filmach m.in. „Wyścig, „Tron: Dziedzictwo”, „Wyścig z czasem”.

Jak przyznał w jednym z wywiadów Flea, zespół początkowo chciał jako singiel wydać zupełnie inny utwór:

"

Miałem świadomość, że to dobry numer. Początkowo wybraliśmy inny, który miał się stać pierwszym singlem, ale potem... Powiedzieliśmy naszej wytwórni: „Ok, wydamy jednak ten.”, zmieniliśmy nasze zdanie i wybraliśmy „Dark Necessities”. Cieszę się, że to zrobiliśmy. To, co mi się podoba w tej płycie to fakt, że każdy utwór ma swoją przestrzeń, numery się nie powtarzają, a „Dark Necessities” jest świetnym kawałkiem. Jest bardzo dynamiczny i super się go gra. "

Producentem najnowszego krążka, który jest następcą „I'm with You” z 2011 roku został Danger Mouse, który współpracował z takimi artystami, jak Gorillaz czy The Black Keys. Z kolei Nigel Godrich zmiksował materiał na „The Getaway”.

Jak oceniacie klip Red Hot Chilie Peppers do singla „Dark Necessities”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers