Red Hot Chili Peppers zagrał „Aeroplane” po 19 latach
Aleksandra Degórska
08.02.2016 10:49
Red Hot Chili Peppers zagrał „Aeroplane” po 19 latach Fot. 0000554 / Reporter / EastNews

Zespół zrobił nie lada niespodziankę fanom wykonując utwór, który dawno nie wybrzmiał na żywo. Posłuchajcie, jak kapela zagrała kawałek pochodzący z 6. albumu.

Na początku lutego 2016 roku światło dzienne ujrzało nagranie nieznanego wcześniej numeru z Davem Navarro - „Circle of the Noose”. Red Hot Chili Peppers najwidoczniej poczuł tęsknotę za latami 90. i postanowił zaprezentować dawno niegrany przez niego utwór, który pamięta jeszcze czasy współpracy z Navarro, znanego wcześniej z Jane's Addiction.

W San Francisco w Pier 70 podczas koncertu DirecTV Super Saturday Night 2016, który odbył się przed Super Bowl 2016, kapela zaprezentowała „Aeroplane”. Numer był trzecim singlem z albumu „One Hot Minute” z 1995 roku, gdzie w roli gitarzysty pojawił się Dave Navarro. Red Hot Chili Peppers wykonał ten utwór pierwszy raz od ostatniego występu z Navarro w 1997 roku.

Posłuchajcie, jak zabrzmiał „Aeroplane”:

Red Hot Chili Peppers obecnie pracuje nad 11. studyjną płytą, która ma się ukazać w 2016 roku. Za jej produkcję odpowiedzialny jest Danger Mouse znany ze współpracy z Gorillaz czy The Black Keys.

Kapela tymczasem udostępnia kolejne zdjęcia ze studia:

Nowy album będzie następcą „I'm With You” z sierpnia 2011 roku, gdzie po raz pierwszy udzielił się gitarzysta Josh Klinghoffer, który zastąpił Johna Frusciante. Polscy fani będą mogli zobaczyć kapelę na żywo 30 czerwca 2016 roku podczas Open’er Festival 2016 w Gdyni.

Ziggy Stardust i RHCP

Wspominając zmarłego 10 stycznia 2016 roku Davida Bowiego na światło dzienne wyszły różne ciekawostki jak chociażby fakt, że artysta odrzucił propozycję współpracowacy z Coldplay czy Red Hot Chili Peppers. Zespół chciał, by artysta zajął się produkcją jego płyt - „By the Way” z 2002 roku oraz „Stadium Arcadium” z 2006 roku. Mimo tej porażki, formacja nie żywiła urazy do Bowiego.

Muzycy postanowili złożyć mu hołd wykonując utwór „Cracked Actor”, który pochodzi z albumu „Aladdin Sane”. RHCP zagrał ten numer w czasie koncertu poparcia dla kandydata na prezydenta USA Berniego Sandersa.

Posłuchajcie, jak numer Bowiego zabrzmiał w wykonaniu Red Hot Chili Peppers:

Jak oceniacie „Aeroplane” po prawie 20 latach?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.