„Red Right Hand” według PJ Harvey

Magda Słomka
30.10.2014 15:10
„Red Right Hand” według PJ Harvey Fot. commons.wikimedia.org

Co się dzieje kiedy para muzyków się rozstaje? Wybucha skandal! Co się dzieje kiedy para ambitnych muzyków się rozstaje? Jedno z nich coveruje drugie…

Połowa lat dziewięćdziesiątych: Polly Jean Harley i Nick Cave poznają się w trakcie nagrywania albumu australijskiego wokalisty – „Murder Ballads”. Owocem ich współpracy jest hit „Henry Lee” oraz związek. Artyści rozstają się, a Cave pod wpływem żalu nagrywa album okrzyknięty najlepszym w jego karierze – „The Boatman's Call”. Muzycy ponoć nie utrzymywali kontaktów, wręcz unikali się jak ognia. Jednak PJ postanowiła zrobić światu i byłemu chłopakowi niespodziankę udostępniając cover utworu „Red Right Hand” z płyty Nicka Cave’a And The Bad Seeds „Let Love In” wydanej w 1994 roku.

Kawałek został zarejestrowany na potrzeby brytyjskiego serialu „Peaky Blinders” emitowanego na kanale BBC. To drugie opublikowane nagranie piosenkarki od 2011 roku, w którym ukazał się jej ósmy studyjny krążek - „Let The England Shake”. Pierwszym był polityczny protest song zatytułowany „Shaker Aamer".

Producent serialu wytypował do skomponowania melodii przewodniej właśnie PJ Harvey, ponieważ stwierdził, że jej postać będzie w stanie pomóc mu w odpieraniu zatrzutów, które stawiano odnośnie klimatu produkcji. Według niektórych jest zbyt „amerykańska".

„Chcemy aby serial był bardziej europejski, brytyjski i PJ, dzięki swojemu utworowi, spełniła te warunki znakomicie. Zadzwoniłem do niej i wydawała się być bardzo zainteresowana.

Sama piosenkarka pojawiła się w trzecim odcinku drugiej serii „Peaky Blinders”.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.