„Redeemer of Souls” najlepszą płytą Judas Priest?

Aleksandra Degórska
09.10.2015 14:48
„Redeemer of Souls” najlepszą płytą Judas Priest? Fot. materiały prasowe

Basista zespołu ocenia krążek bardzo wysoko. Co sprawiło, że muzyk tak optymistycznie wypowiada się na temat tego albumu?

Ostatni album zespołu pokazał, że panowie z Judas Priest są w znakomitej formie. W ostatnim wywiadzie basista Ian Hill przyznał, że „Redeemer of Souls” jest jego ulubionym krążkiem, który ze względu na wysoki poziom jaki reprezentuje na długo wpisze się w historię zespołu:

To zabawne, bowiem, gdy ludzie pytają o ulubioną płytą zespołu, zawsze odpowiadasz - najnowsza. (śmiech) I tak też jest z nami. Ale tym razem mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem, bo naprawdę uważam, że jest to najlepszy album, jaki stworzyliśmy. Krążek ma wszystko, co metalowiec chciałby usłyszeć. Próbowaliśmy sportretować wszelakie aspekty heavy metalu w wydaniu Judas Priest na przestrzeni wielu lat - nie tylko szybki i ciężki, ale także jaśniejszy, wolniejszy i nieco bardziej komercyjny. I to zrobiliśmy na tym albumie. Myślę, że krążek wytrzyma próbę czasu. Jest to prawdopodobnie najlepszy album, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy.

Posłuchajcie wywiadu z Ianem Hillem:

Ostatni krążek „Redeemer of Souls”, którym zespół powrócili do heavymetalowych korzeni, ukazał się w czerwcu 2014 roku i w pierwszym tygodniu w USA sprzedał się w ponad 32 tysiącach egzemplarzach.

Porównując najnowsze dzieło zespołu do poprzedniego albumu „Nostradamus” z 2008 roku basista zwrócił uwagę na konstrukcję krążków:

Różnica jest zasadnicza, bowiem „Nostradamus” nagrany jest jako album konceptualny, który należy słuchać od początku do końca, gdzie jedna piosenka prowadzi Cię do kolejnej i muszą one być powiązane ze sobą pod względem tekstu i muzyki. „Redeemer of Souls” jest bardziej kolekcją indywidualnych piosenek. Ewidentnie do siebie pasują, ale nadal możesz posłuchać parę numerów i je odłożyć na bok. Możesz też jeśli chcesz słuchać je w przypadkowej kolejności. Jest to kolekcja 13 lub 18 piosenek w zależności jaką masz wersję albumu i te kawałki to klasyczne, typowe dla Judas Priest heavymetalowe piosenki. Jest to kontynuacja kierunku, który wyznaczył album „Angel of Retribution”.

Jaki będzie następca albumu „Redeemer of Souls”? Rob Halford zdradził jeszcze w lipcu 2015 roku, że zespół chciałby nagrać kolejny krążek jak najszybciej i planuje wejść do studia już w 2016 roku.

Obecnie kapela promuje nowy album i od 16 października 2016 roku Judas Priest wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej, która potrwa do 12 listopada, zaś następnie odwiedzi Europę. Po świetnym koncercie w Łodzi 27 czerwca 2015 roku, Judas Priest ponownie odwiedzi Polskę 10 grudnia 2015 roku w Trójmieście. 

Jak oceniacie krążek „Redeemer of Souls”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.