12.01.2015 18:10

Refleksyjny kawałek od Napalm Death

Premiera nowej płyty zespołu już 26 stycznia 2015 roku! Grupa postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i udostępniła kolejny kawałek z nadchodzącego krążka – „How The Years Condemn”. Jak brzmi?

Refleksyjny kawałek od Napalm Death
foto: materiały prasowe

„Apex Predator - Easy Meat” będzie 15. studyjnym albumem wydanym przez amerykańsko-brytyjską kapelę Napalm Death. Posłuchajcie drugiego po „Cesspits” utworu z nowej płyty!

Podoba Wam się? Autorem kawałka jest basista zespołu, Shane Embury. Myślicie, że teksty kapel pokroju Napalm Death zawsze muszą opowiadać o rzyganiu, dołach kloacznych i innych obrzydlistwach? Bardzo się mylicie! Przeczytajcie o czym jest „How The Years Condemn” według samego twórcy!

"

Muzycznie chciałem, aby ten utwór objął jak najwięcej różnych rytmów i brzmień w tym krótkim czasie, który zajmuje. Mam nadzieję, że to się udało i ich intensywność i emocje dopasowały się do tekstu. Jeśli chodzi o słowa, odbiegają od reszty krążka dzięki swojej refleksyjności. "

Skąd zatem wziął się pomysł na smutną grindcorową piosenkę?

"

Parę lat temu musiałem zrezygnować z bardzo ważnej trasy koncertowej, ponieważ w tamtym okresie leżałem w szpitalu ze względu na zły stan zdrowia. Zdałem sobie wtedy sprawę z tego, że naprawdę w swoim życiu muszę dokonać wyboru między samolubną autodestrukcją, która nie była mi obca – widziałem takie rzeczy u znajomych. Mogłem także pozostać z ludźmi, których kocham i którzy kochają mnie. Tak, to znajoma historia, bez wątpienia jednak było to dla mnie jak przebudzenie, którego bardzo potrzebowałem i wydarzyło się krótko po tym, kiedy zostałem obdarowany narodzinami mojej córki. Jestem więc jestem szczęśliwy, że dokonałem właściwego wyboru. "

Zrobiło się emocjonalnie. Kto by pomyślał, że grindcore może być tak uduchowiony...

Tracklista:

 1. Apex Predator - Easy Meat
 2. Smash A Single Digit
 3. Metaphorically Screw You
 4. How The Years Condemn
 5. Stubborn Stains
 6. Timeless Flogging
 7. Dear Slum Landlord…
 8. Cesspits
 9. Bloodless Coup
 10. Beyond The Pale
 11. Stunt Your Growth
 12. Hierarchies
 13. One-Eyed
 14. Adversarial / Copulating Snakes
Magda Słomka
Tagi: Rock News Napalm Death