Rekiny też kochają metal!

Magda Słomka
10.07.2015 11:54
Rekiny też kochają metal! Fot. Albert Kok, CC BY-SA 3.0

Nie chodzi o żadne udawane podkładanie głosów pod rozdziawioną gębę ludojada, tylko samą prawdę! Zobaczcie, jak żarłacze reagują na ciężką muzykę!

Badacze z programu nadawanego na kanale Discovery Channel w ramach „Tygodnia Rekinów” postanowili przeprowadzić eksperyment. Jeden ze śmiałków zamknął się w klatce, którą zatopiono w oceanicznej głębi. Dodajmy, że miał przy sobie wodoodporny odtwarzacz muzyczny, z którego odtworzył kawałek zespołu Darkest Hour.

Co zrobiły drapieżniki? Zobaczcie wideo i sprawdźcie, jak zakończyła się ta mrożąca krew w żyłach historia...

To nie pierwszy raz, kiedy podwodni mordercy zostali zdemaskowani w temacie słabości do ciężkich brzmień. Już w 2011 roku australijscy naukowcy odkryli, że białe rekiny żarłacze (takie jak w „Szczękach”) czują się bardziej zrelaksowane, gdy słuchają AC/DC. Ulubione utwory rekinów to „You Shook Me All Night Long” oraz „Back in Black.”

Po tym, jak do wody wpuszczono głośniki, rekiny ponoć stały się „bardziej śledcze, dociekliwe i mniej agresywne”. Badacz gustu muzycznego rekinów, Matt Waller, powiedział:

Rekiny nie mają uszu, długich włosów i nie machają głową udając przy tym, że grają na niewidzialnej gitarze.

No nie, bo chodzi tu o coś zupełnie innego. To wodne wibracje wywołane przez dany utwór dają rekinom najwięcej radości.

Coś w tym musi być - zwierzęta naprawdę mają dobry gust muzyczny. Na przykład takie kury znoszą większe jajka, gdy słuchają Motorhead! Nie chcielibyśmy jednak trafić do rekiniego pogo. Z kurami mimo wszystko byłoby przyjemniej...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.