19.03.2020 12:48

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 komentuje odwołanie imprezy: Spełnił się najgorszy scenariusz

Alicja Szemplińska postanowiła wydać oświadczenie w związku z odwołaniem Eurowizji 2020.

Alicja Szemplińska
foto: Mateusz Jagielski/East News

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie pod hasłem przewodnim „Open Up!”. Niestety impreza została odwołana z powodu koronawirusa. Decyzja została podjęta po konsultacjach z państwami uczestniczącymi w konkursie oraz gronem specjalistów. Eurowizja odbędzie się dopiero w 2021 i na razie nie wiadomo, czy w przyszłym roku zobaczymy tegorocznych reprezentantów poszczególnych krajów. Do Rotterdamu miała pojechać Alicja Szemplińska, która napisała oświadczenie w tej sprawie.

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 komentuje odwołanie imprezy: Spełnił się najgorszy scenariusz

Reprezentantka Polski Alicja Szemplińska odniosła się do decyzji odwołania konkursu i na jej Facebooku oraz Instagramie możemy przeczytać:

"

Kochani! Spełnił się niestety najgorszy scenariusz i tegoroczna Eurowizja Rotterdam 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno, więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej! Teraz wracam do studia, aby nagrywać kolejne utwory i będę Was informować na bieżąco o postępie moich prac. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ściskam w tym niełatwym dla nas czasie! Stay tuned – A "

Alicja Szemplińska, reprezentantka Polski na Eurowizji 2020
Alicja Szemplińska, reprezentantka Polski na Eurowizji 2020
Przeczytaj także Elżbieta Zapendowska oceniła reprezentantkę Polski na Eurowizji 2020: Piosenka nie jest wyjątkowa

Eurowizja jest kolejną wielką imprezą muzyczną, która została odwołana z powodu zagrożenia koronawirusem. Wcześniej zapowiedziano odwołanie Glastonbury Music Festival oraz Coachelli.

Zobacz także: Ogromne straty branży muzycznej z powodu koronawirusa. Znamy statystyki

Czy decyzja o odwołaniu Eurowizji 2020 jest słuszna?

Tagi: Rock News Eurowizja koronawirus