"Retrograde" - Greta Thunberg w nowym klipie Pearl Jam! [WIDEO]

15.05.2020 16:34
"Retrograde" - Greta Thunberg w nowym klipie Pearl Jam! [WIDEO] Fot. Rex Features/East News - zdjęcie poglądowe

Zespół Pearl Jam opublikował właśnie teledysk do utworu "Retrograde", w którym gościnnie wystąpiła Greta Thunberg. W kogo się wcieliła?

"Retrograde" to utwór pochodzący z najnowszej płyty Pearl Jam, która ukazała się w marcu tego roku. Doczekał się on właśnie animowanego teledysku, w którym wystąpiła znana szwedzka aktywistka, Greta Thunberg.

"Retrograde" - Greta Thunberg w nowym klipie Pearl Jam

Klip powstał przy zastosowaniu animacji techniką malarską i nawiązuje do zmian klimatycznych, które nie wróżą nic dobrego dla naszej planety. Całość utrzymana jest w ponurym klimacie i zwiastuje smutną przyszłość Ziemi. Historia, której jesteśmy świadkami, dotyczy mężczyzny udającego się do wróżki. To właśnie w nią wcieliła się Greta Thunberg. Oblicza członków zespołu możemy z kolei dostrzec na kartach tarota.

Reżyserem klipu jest Josh Wakely. Płyta, z której pochodzi utwór - "Gigaton" - miała być promowana podczas trasy koncertowej po Europie. Zespół miał zawitać na krakowskiej Tauron Arenie 13 lipca 2020 roku. Niestety, z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, trasę odwołano.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.