03.07.2019 15:08

Nagrodzony reżyser zrealizował teledysk Joy Division na 40-lecie "Unknown Pleasures"

W 2019 roku mija 40 lat od wydania słynnego albumu Joy Division "Unknown Pleasures". Z tej okazji powstał niesamowity teledysk.

Reedycja "Unknown Pleasures" Joy Division
fot. kadr z wideo Joy Division - Insight (Reimagined Video)

W 1976 roku powstał zespół Joy Division, który wykształcił się z punkowej grupy Warsaw. W czerwcu 1979 roku grupa wydała debiutancki album "Unknown Pleasures", który w tym roku obchodzi 40-lecie. Dzięki sukcesowi singla "Love Will Tear Us Apart" płyta zdobyła ogromną popularność. 

Niesamowity teledysk z okazji 40. rocznicy wydania "Unknown Pleasures" 

Z okazji 40-lecia wydania albumu, do sprzedaży trafiła limitowana edycja płyty na czerwonym winylu. To jednak nie wszystko. Makoto Nagahisa, reżyser, który jako pierwszy japoński filmowiec został nagrodzony na Sundance Film Festival, stworzył teledysk do piosenki "Insight". 

Joy Division wydał "Unknown Pleasures" 40 lat temu. Sprawdź ciekawostki o Ianie Curtisie
Joy Division wydał "Unknown Pleasures" 40 lat temu. Sprawdź ciekawostki o Ianie Curtisie
Przeczytaj także Joy Division wydał "Unknown Pleasures" 40 lat temu. Sprawdź ciekawostki o Ianie Curtisie

Album "Unknown Pleasures" jest uważany za ponadczasowy. Płyta została wyprodukowana w słynnym Strawberry Studios w Stockport. To właśnie w tym miejscu nagrywali również Paul McCartney, The Smiths, Cliff Richard czy Neil Sedaka. Nazwa miejsca pochodzi od ulubionej piosenki właściciela, "Strawberry Fields Forever" zespołu The Beatles. 

Zobacz także: Martensy z okładkami płyt Joy Division i New Order

Tagi: Joy Division