16.10.2019 16:16

Reżyser nominowany do Oscara wykorzystał w nowej produkcji muzykę metalowego Obscure Sphinx

W stolicy trwa 35. Warszawski Festiwal Filmowy. Jednym prezentowanych filmów jest obraz "Ondyna" z muzyką metalowców z Obscure Sphinx.

Obscure Sphinx
foto: Karol Makurat/REPORTER

Reżyser Tomasz Śliwiński nominowany do Oscara zaprezentuje na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym w Konkursie Filmów Krótkometrażowych swoje kolejne dzieło. Produkcja nosi tytuł "Ondyna" i powstała w Studiu Munka SFP w ramach programu "30 minut".

Obscure Sphinx: Muzyka zespołu w filmie "Ondyna"

W głównej roli zobaczymy tutaj Bartosza Bielenię, który ma już na swoim koncie udział w filmie "Boże Ciało". Bohater opowieści - Cezary mieszka z matką i zakochuje się w Emilii - rockowej wokalistce. Okazuje się, że chłopak skrywa mroczną tajemnicę, przez którą wszyscy bohaterowie będą musieli stawić czoła tytułowej postaci i jej klątwie.

Obscure Sphinx
Obscure Sphinx
Przeczytaj także Wokalistka Obscure Sphinx molestowana na festiwalu muzycznym. "Szanujcie się nawzajem"

Fanów ciężkich brzmieć obraz powinien zainteresować ze względu na ścieżkę dźwiękową. Twórcy wykorzystali bowiem w swojej produkcji muzykę Obscure Sphinx, metalowej kapeli z świetną wokalistką Zosią Wielebną Fraś na czele. Muzycy udostępnili na swoim Facebooku krótki teaser filmu, który możecie zobaczyć poniżej:

Warszawski Festiwal Filmowy 2019 trwa od 12 do 30 października. Film "Ondyna" będzie wyświetlany podczas wydarzenia w czwartek 17 października oraz dwa dni później. 

Zobacz też: Najgłośniejsze metalowe pożegnanie lata w Polsce, czyli Summer Dying Loud 2019 

Tagi: Rock News Obscure Sphinx