05.06.2018 15:13

Richie Faulkner (Judas Priest): Mamy nadzieję, że wyskoczymy z fanami na piwo po koncercie w Katowicach [WYWIAD]

Gitarzysta Judas Priest specjalnie dla Antyradio.pl opowiedział o tym, za co lubi polskich fanów i czego spodziewa się na koncercie, który legendarny zespół da 13 czerwca 2018 w katowickim Spodku.

Richie Faulkner (Judas Priest): Mamy nadzieję, że wyskoczymy z fanami na piwo po koncercie w Katowicach [WYWIAD]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

To z pewnością będzie jeden z metalowych koncertów roku. Już 13 czerwca 2018 Judas Priest i Megadeth wystąpią w Katowicach, w hali Spodek.

Brytyjscy mistrzowie heavy metalu, Judas Priest wciąż są w doskonałej formie, pomimo pół wieku działalności na scenie. 9 marca 2018 ukazał się ich 18. album studyjny, „Firepower”. Płyta na całym świecie zbiera entuzjastyczne recenzje i świadczy o tym, że Rob Halford i spółka nadal mają w sobie ogień i metalowy power. Przekonują o tym także koncerty.

Judas Priest jest właśnie w trakcie europejskiej części swojej trasy koncertowej, promującej „Firepower”. Gitarzysta zespołu, Richie Faulkner powiedział nam:

"

Mamy wielką rodzinę metalowych maniaków, którzy kochają Priest, a my kochamy ich. W marcu zaczęliśmy trasę i niesiemy heavymetalową muzykę naszym fanom na całym świecie. "

Richie szczególnie czeka na koncert w Polsce. Dla Judas Priest nasz kraj to jedno z ulubionych miejsc koncertowych. Za co zespół tak lubi polskie koncerty? Faulkner wyjaśnia:

"

Polska jest super. Katowice to miejsce dla nas. Po koncercie zawsze możesz tam pójść do baru i spędzić miło czas z fanami. Podzielić się doświadczeniami, pogadać o Priest, o muzyce, o fajnych rzeczach. Można się wyczilować – przy drinku albo piwie. Macie bardzo dobre piwo!

Show w Polsce zawsze jest szalony. Wiesz, jacy są polscy fani metalu – pełni pasji, głośni, szaleni. Jesteśmy częścią tej samej rodziny, bo my też jesteśmy fanami Priest! Spotkania z członkami Judasowej rodziny w Polsce są po prostu magiczne.

Nie możemy się doczekać, aż przyjedziemy do Polski, by podzielić się z Wami nową muzyką Priest. To będzie wielki show. I mam nadzieję, że wyskoczymy razem z polskimi fanami na kilka piw! "

Z którym muzykiem Judas Priest najbardziej chcielibyście pogadać przy kuflu złocistego napoju?

Richie Faulkner (Judas Priest) - wywiad dla Antyradio.pl

Przeczytajcie też pierwszą część wywiadu, jaki gitarzysta Judas Priest udzielił specjalnie dla Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Wywiady Koncerty Judas Priest