18.10.2016 11:34

Ringo Starr, czyli „biografia człowieka, który wyznacza rytm”

9 listopada 2016 do polskich księgarni trafi tłumaczenie biografii byłego perkusisty najsłynniejszego zespołu świata - The Beatles.

Ringo Starr, czyli „biografia człowieka, który wyznacza rytm”
foto: materiały prasowe

Swoją grą Ringo wyznaczał rytm całego pokolenia, a ikoną rocka pozostaje do dziś. Z jakiego powodu przybrał pseudonim? Czy podczas spotkania z królową Elżbietą II był naćpany? Dlaczego The Beatles ukrywali jego odejście z zespołu? Jakie konsekwencje miała odmowa wizyty u filipińskiego dyktatora? Kim tak naprawdę jest Ringo Starr? Na te pytania próbuje odpowiedzieć autor książki, Michael Seth Starr, reporter telewizyjny oraz wieloletni dziennikarz „The New York Post”.

„Ringo” to pierwsza tak dokładna opowieść o życiu i karierze perkusisty The Beatles – od naznaczonego chorobami dzieciństwa przez życie w blasku sławy i trudny, pełen sprzecznych emocji okres po rozpadzie zespołu, aż po powrót na szczyt, gdy po latach problemów oraz walki z nałogiem Ringo odrodził się jako jedna z najbardziej cenionych i uwielbianych legend rock and rolla.

Publikację komentowało wielu znanych i wciąż aktywnych na muzycznej scenie artystów, m.in. Phil Collins: 

"

Nie wiem, ilu muzyków zaczęło grać dzięki Ringowi, ale wiem, że wśród perkusyjnej starszyzny Ringo jest bardzo doceniany, ponieważ to świetny bębniarz. Mogę o nim mówić w samych superlatywach. "

Z kolei perkusista Kenny Aronoff, który miał okazję występować podczas koncertów z wieloma muzykami, podkreślał, że Ringo Starr to „prawdziwy artysta”.

"

U Ringa najbardziej doceniam jego wyjątkowe pomysły i wyczucie. Nawet to wyczucie postawiłbym na pierwszym miejscu, ale i tak wszystko się łączy. Ma polot i styl – to świetne odzwierciedlenie jego charakteru. Poza tym jest leworęczny, ale grał na zestawie dla praworęcznych, przez co jego zagrywki były bardzo nietypowe.  "

Premiera biografii Ringo Starra

Książkę będzie można nabywać od 9 listopada 2016 w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych. Już teraz można kupić ją na stronie empik.com. Na Antyradio.pl w dniu premiery znajdziecie recenzję dzieła Michaela Setha Starra. Bądźcie też czujni i szykujcie się na konkurs, w którym do wygrania będą egzemplarze biografii byłego Beatlesa.

Na kolejnej stronie przeczytacie fragment książki „Ringo”.

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Rock News