Ringo Starr skrytykował legendarny film dokumentalny o Beatlesach: "był przerażająco smutny!"

19.03.2021 13:16
Ringo Starr skrytykował legendarny film dokumentalny o Beatlesach: "był przerażająco smutny!" Fot. East News

"Pamiętam, że mówiłem wszystkim, że tam było mnóstwo śmiechu, świetnie się bawiliśmy! Przecież ja tam byłem!" - Ringo Starr nie jest fanem filmu dokumentalnego "Let It Be" o kulisach nagrywania krążka o tym samym albumie.

Ringo Starr nie lubi filmu Let It Be - "jest dramatycznie smutny"

Ringo Starr skrytykował dokument "Let It Be" z 1970 roku. Perkusista stwierdził, że ten był "za bardzo smutny". Produkcja dokumentowała powstawanie 12. albumu zespołu i fani chyba najlepiej zapamiętali z niego kłótnie między Paulem McCartneyem i George'em Harrisonem.

Polecamy

Starr był niedawno gościem sesji Q&A na Zoomie z okazji wydania swojej nowej EP-ki "Zoom In". Muzyk wyjaśnił, że jest bardzo zadowolony, że Peter Jackson wykorzystał 56 godzin materiałów z końcówki lat 60. i postanowił je zmontować w film "The Beatles: Get Back":

Nie czułem żadnej przyjemności z oglądania oryginalnego dokumentu. Skupiał się za bardzo na kłótniach między chłopaczkami. Oryginalny koncert na dachu Apple trwał tam tylko koło 8 minut. U Petera trwa koło 43 minut! Chciał pokazać szczęście, które płynie z grania muzyki.

Polecamy

Starr wyjaśnił, że Jackson chce pokazać pozytywne aspekty tworzenia muzyki i zabawy, która z tego płynie:

Kilkukrotnie rozmawiałem z Peterem na ten temat. Moim zdaniem był nie do zniesienia. Mówiłem mu, że tam była dobra atmosfera, dobrze się bawiliśmy, dużo się śmialiśmy. Graliśmy muzykę i robiliśmy to, co robimy najlepiej. 

Dodał jeszcze, że poczuł się niezwykle dobrze, kiedy Peter Jackson pokazywał mu fragmenty, których chce użyć w swoim filmie. Te pokazywały "Chłopców z Liverpoolu" z uśmiechami na twarzy, bawiących się muzyką i eksperymentujących z brzmieniem. Starr stwierdził wówczas, że to był dokładnie dokument, jaki chciał zobaczyć o swoim zespole.

"The Beatles: Get Back" zadebiutuje 27 sierpnia 2021 roku. Film został opóźniony ze względu na pandemię koronawirusa.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.