19.06.2016 09:45

Ritchie Blackmore's Rainbow wystąpił na żywo po raz pierwszy

Grupa zadebiutowała na scenie z nowymi muzykami. Zobaczcie nagrania z koncertu na festiwalu Monsters of Rock.

Ritchie Blackmore's Rainbow wystąpił na żywo po raz pierwszy
foto: kadr z wideo

Ritchie Blackmore porzucił rockowy repertuar w 1997 po ostatniej trasie Rainbow, promującej album „Stranger In Us All”. Z Deep Purple gitarzysta rozstał się w listopadzie 1993. Od końca lat dziewięćdziesiątych jest członkiem Blackmore's Night, w którym gra muzykę inspirowaną średniowieczem. 

Blackmore zapowiedział, że w 2016 zagra kilka koncertów będących powrotem do ostrzejszego brzmienia. Dwa z nich odbyły się 17 i 18 czerwca 2016 w ramach festiwalu Monsters of Rock odbywającego się w Niemczech.

Za mikrofonem stanął Ronnie Romero (Lord Of Black). Obok Blackmore'a towarzyszył mu perkusista David Keith (Blackmore's Night), basista Bob Noveau (ex-Blackmore's Night) i klawiszowiec Jens Johansson (Stratovarius).

Zobaczcie, jak muzycy poradzili sobie na scenie festiwalu Monsters of Rock!

Ritchie Blackmore zapytany o to, dlaczego zdecydował się na zaangażowanie mało znanego wokalisty do projektu, odpowiedział, że przy doborze składu zależało mu na zdolnościach muzyków, a nie ich sławie.

"

Cały pomysł polegał na znalezieniu dobrych muzyków. Oczywiście, przewijało się wiele znanych nazwisk, ale to do mnie nie przemawia. W przeciwieństwie do innych, wolę odkrywać nowych artystów, którzy dodadzą świeżości mojej muzyce. "

Gitarzysta wyznał, że wspaniale jest przedstawiać nowe twarze szerszej publiczności. Tak też zrobił...

"

Wokalista Ronnie Romero jest zupełnie nieznany. Ma 34 lata i sądzę, że czeka go niesamowita kariera. Pochodzi z Chile, ale mieszka w Hiszpanii. Basista Bob Nouveau jest z Connecticut, a Jens jest znany jako świetny klawiszowiec. Bardzo łatwo się z nim pracuje, bo jest doświadczonym muzykiem. "

Blackmore zdradził, że jeśli chodzi o perkusistów, zawsze jest wybredny. Nie lubi pracować z showmenami, którym bardziej zależy na pokazie niż brzmieniu. Dlatego właśnie zdecydował, że do kapeli dołączy David Keith. 

Gitarzysta nie wyklucza możliwości zagrania większej ilości koncertów w takim składzie.

"

Zdecydowałem zagrać trzy koncerty, by sprawdzić, czy nadal jestem w stanie to robić. (...) Jeśli będzie się to podobało nam i publiczności, być może będziemy kontynuować koncerty. Kolejna tura prawdopodobnie odbędzie się w 2017 roku. Decydującym czynnikiem będzie chemia pomiędzy muzykami a słuchaczami. Koncerty będą rejestrowane i wydamy je później. Moje serce na zawsze pozostanie jednak przy muzyce renesansowej. "

Setlista:

 1. Highway Star (cover Deep Purple)
 2. Spotlight Kid
 3. Mistreated (cover Deep Purple)
 4. Since You Been Gone (cover Russ Ballard)
 5. Man On The Silver Mountain
 6. Catch The Rainbow
 7. Difficult To Cure
 8. Perfect Strangers (cover Deep Purple)
 9. Child In Time (cover Deep Purple)
 10. Long Live Rock 'N' Roll
 11. Stargazer
 12. Black Night (cover Deep Purple)
 13. Smoke On The Water (cover Deep Purple)

Chcielibyście zobaczyć taki skład na żywo?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Ritchie Blackmore