06.07.2015 13:38

Ritchie Blackmore wraca do rocka

Gitarzysta, choć nie udał się na muzyczną emeryturę, to jednak już dawno odciął się od swoich rockowych korzeni wchodząc w odmienne dźwiękowe rejony. Muzyk zapowiada jednak swój powrót do brzmień kojarzonych z jego wcześniejszymi zespołami.

Ritchie Blackmore wraca do rocka
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Ritchie Blackmore znany z Deep Purple i Rainbow w 1997 roku założył swój duet grający muzykę dawną. Blackmore's Night oprócz osoby Ritchiego to również jego żona Candice Night.

Niedawno pojawiły się głosy, że Rainbow, gdzie Joe Lynn Turner stanąłby za mikrofonem, a Blackmore chwyciłby za gitarę, może powrócić. Czy są to jednak tylko plotki, czy też możemy spodziewać się historycznego wydarzenia? Gitarzysta nie zaprzecza tym doniesieniom, acz jednocześnie ich nie potwierdza:

"

Jest w tym trochę prawdy, ale też trochę nieścisłości. Myślę nad ponownym pograniem rocka, ale tylko na kilka dni w czerwcu 2016 roku. Planuję wybrać utwory Deep Purple i Rainbow, ale na dany moment nie jestem zdecydowany co do osób, z którymi chciałbym współpracować. Mam parę dobrych pomysłów na kandydatów, ale nie byłoby w porządku mówienie teraz czegokolwiek więcej. W przeciągu miesiąca powinienem wiedzieć kogo chcę mieć w składzie zespołu. Zagramy zapewne trzy może cztery koncerty.  "

Czy do udziału w projekcie brany jest pod uwagę Joe Lynn Turner, który sam mówił o tym, że rozmawiał z Blackmorem o jego powrocie do Rainbow? Ritchie uważa, że nie:

"

Wydaje mi się, że Joe nie będzie częścią tej przygody, o czym go jeszcze nie poinformowałem. Robi swoje i lubię go, stworzyliśmy wspólnie dobre płyty i utwory, jak np. „Street Of Dreams”. Myślę jednak o zrobieniu zespołowej mikstury - połączeniu znanych muzyków i tych mniej popularnych. "

Zespół Deep Purple bez upominania się o Blackmore'a zaplanował na 28 sierpnia 2015 roku wydanie dwóch koncertowych albumów: „From The Setting Sun... (In Wacken)” oraz „…To The Rising Sun (In Tokyo)”. Grupę będziemy mogli również zobaczyć na koncercie w Polsce, który odbędzie się 25 października 2015 roku w Łodzi w Atlas Arenie.

Kogo byście widzieli w składzie, który ma zamiar skompletować Blackmore?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ritchie Blackmore