16.06.2015 12:53

Riverside: Chcemy być zespołem z klasą [VIDEO]

Serwis Antyradio.pl gościł w studiu Serakos w czasie nagrywania nowej płyty zespołu Riverside. Co o kolejnym krążku, planach zespołu i występie na Metal Hammer Festival 2015 powiedzieli Mariusz Duda i Piotr Grudziński? Zajrzyjcie z nami do studia!

Riverside: Chcemy być zespołem z klasą [VIDEO]
foto: Antyradio.pl

Kiedy odwiedziliśmy studio nagraniowe, którego właścicielami są Magda i Robert Srzedniccy, rejestracja nowego materiału Riverside miała się ku końcowi. Muzycy chcą żeby album „Love, Fear and the Time Machine” ukazał się już we wrześniu 2015 roku.

Wokalista opowiedział o tym, kto zajmie się miksem i masteringiem nowego krążka...

"

Wszystkie nasze płyty produkujemy sami i sami ustalamy jak to ma wyglądać i jak to ma brzmieć. (...) Wspólnymi siłami z Robertem i z Magdą ustalamy wizję oraz kolor i radzimy sobie świetnie bez pomocy osób trzecich. "

Zapytaliśmy Mariusza Dudę czy w trakcie nagrań utwory, które znajdowały się na demówce Riverside, bardzo się zmieniły w porównaniu do pierwotnej wersji.

"

Demo na początku miało czterdzieści parę minut. Potem po jego wysłuchaniu dodaliśmy dwa nowe utwory. Stwierdziłem, że jeszcze czegoś tam brakuje i dodałem te kawałki. Teraz płyta zamyka się w godzinie. Odkąd nagrywamy - od marca - trzymamy się demo. Pojawiają się niuanse, ale generalnie trzymamy się planu. "

O tym, jak będzie brzmieć „Love, Fear and the Time Machine” i do czego nawiązuje tytuł albumu dowiecie się z wideo!

Wakacje to festiwale. We wrześniu zaś Riverside wybiera się na koncerty do Chile, Brazylii i Meksyku. Czym według wokalisty różni się tamtejsza publiczność, którą muzycy mieli już okazję poznać w ostatnim z krajów?

"

W Meksyku ludzie reagują bardzo spontanicznie. Rzekłbym nawet, że reagują bardziej spontanicznie niż wszyscy fani w Europie razem wzięci. Ale słyszałem plotki, że w Brazylii i w Chile jest trzy razy głośniej... "

W 2016 roku światło dzienne ma ujrzeć biografia zespołu Riverside. Mariusz Duda opowiedział o tym, dlaczego muzycy zdecydowali się na takie wydawnictwo.

"

Biografią zajmuje się Maurycy Nowakowski, który napisał już kilka książek biograficznych, między innymi Petera Gabriela, Genesis, Phila Collinsa... Teraz będzie Riverside. Bardzo nam miło i cieszymy się, że ktoś się tego podjął. Na samym początku myśleliśmy, że jest trochę za wcześnie na biografię Riverside, ale z drugiej strony życie jest krótkie i kiedy jak nie teraz? W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się tak szybko, że może za 5 lat nie byłoby chętnego do napisania tej książki, więc korzystamy z okazji. "

Kapela wystąpi na Metal Hammer Festival, który odbędzie się już 27 czerwca 2015 roku w katowickim Spodku. Co specjalnego Riverside przygotował na ten występ? O tym oraz o planach i celach zespołu na przyszłość dowiecie się z drugiej części wywiadu!

Czekacie na nową płytę Riverside?

Magda Słomka
Tagi: Wywiady Mariusz Duda Anty TV Riverside