07.09.2015 13:18

Riverside i nieoczekiwana skaza w szukaniu

Zespół udostępnił nowy, baśniowy teledysk do utworu „Found (The Unexpected Flaw of Searching)” z płyty „Love, Fear and The Time Machine”. Dajcie się porwać w mistyczną podróż. 

Riverside i nieoczekiwana skaza w szukaniu
foto: kadr z wideo

Nowy krążek Riverside premierę miał 4 września 2015 roku i jest szóstym studyjnym wydawnictwem grupy. Wideo przedstawia historię chłopca i tajemniczej kobiety w czerwieni, którzy wydają się szukać czegoś w swoim życiu, a przypadkiem znajdują siebie nawzajem. Całość wieńczy dość niespodziewane i metaforyczne zakończenie.

Teledysk został przedstawiony jakby bohaterowie balansowali w nim na granicy snu i jawy. Malownicze kadry i gra kolorów idealnie współgrają z mistyczną kompozycją „Found (The Unexpected Flaw of Searching)”.

Wideo zostało zrealizowane przez warszawskie studio Sightsphere. Grupa, oprócz teledysku, zrealizowała jeszcze trzy zwiastuny nowego albumu zatytułowane „Love”, „Fear” i „Time Machine”.

Stylistyka nowej płyty odbiega od poprzednich dokonań Riverside. Grupa złagodziła swoje brzmienie, poszła w odrobinę lżejszą, delikatniejszą stronę. Specjalnie dla Antyradio.pl, wokalista i basista kapeli Mariusz Duda wyjaśnił, dlaczego obrali taki kierunek.

"

Tam są przede wszystkim piosenki, melodie i utwory mające w sobie coś więcej. Raz na jakiś czas trzeba zrobić coś innego i nam się teraz zachciało grać trochę prostsze formy, co nie znaczy, że będziemy teraz grać tylko takie rzeczy. "

„Love, Fear and The Time Machine” jako pierwszy, promował utwór „Discard Your Fear”, do którego zespół zaprezentował lyric video. Duda twierdzi, że utwór jest idealnym przykładem na połączenie dwóch dekad, którymi inspirował się pisząc album: lat 70. i 80.

Riverside odbywa obecnie światową trasę promującą nowy album. Do Polski zawita dopiero w listopadzie 2015 roku i zagra w trzech miastach.

08.11 - Studio w Krakowie
10.11 - B90 w Gdańsku
11.11 - Stodoła w Warszawie

A Wam jak podoba się nowy teledysk Riverside?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Rock News Mariusz Duda Riverside