05.03.2019 14:58

Zagraniczne media zachwyciły się koncertowym nagraniem Riverside. Zobacz "Wasteland"

Riverside udostępnił wideo z jednego ze swoich koncertów zachęcając fanów do wybrania się na nadchodzące występy kapeli.

Riverside
foto: kadr z wideo

W październiku 2018 ruszyła europejska trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo Riverside, zatytułowane "Wasteland", na którym pojawiły się single "Vale of Tears", "Lament" czy "River Down Below". Jest to pierwszy album skomponowany bez udziału zmarłego w lutym 2016 Piotra Grudzińskiego i Riverside zdecydował się nagrać płytę jako trio przy udziale wielu gości. W warstwie lirycznej na nowym krążku pojawiła się tematykę post-apo.

Riverside udostępnił koncertowe nagranie "Wasteland"

W ramach promocji nadchodzących koncertów Riverside podzielił się koncertowym wideo tytułowego utworu z nowej płyty. Piosenkę zarejestrowano we wrześniu 2018. Sam zespół uważa, że teraz jest w znakomitej koncertowej formie i patrząc na poniższe nagranie rzeczywiście spore wrażenie robi nie tylko świetna gra muzyków, jak również widowiskowa produkcja sceniczna.

Riverside w Krakowie [GALERIA]
Riverside w Krakowie [GALERIA]
Przeczytaj także Riverside w Krakowie [GALERIA]

Nagraniem zainteresowały się zagraniczne media i takie portale, jak Lounder Sound czy Metal forces magazine zachwyciły się video opisując wykonanie jako "epickie". Przekonajcie się, jak "Wasteland" prezentuje się na żywo podczas koncertów Riverside:

Europejska trasa koncertowa staruje 6 marca 2019 w Pradze i Riverside odwiedzi m.in. Budapeszt, Bratysławę, Milan, Kopenhagę, Oslo czy Helsinki. Natomiast na początku maja 2019 rozpocznie się trasa koncertowa po Ameryce Północnej, która zakończy się 2 czerwca 2019. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Riverside