22.05.2018 11:32

Riverside ujawnił szczegóły swojego nowego albumu

Najważniejszy polski zespół rocka progresywnego wyjawił tytuł i datę premiery swojego siódmego albumu studyjnego.

Riverside ujawnił szczegóły swojego nowego albumu
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Coraz więcej wiadomo o nowej płycie warszawskiego Riverside. Zespół pracuje właśnie w studiu nad następcą „Love, Fear and the Time Machine” z 2015.

Nowy album Riverside otrzyma tytuł „Wasteland”. Na okładce będzie on stylizowany na „Waste7and”. To oczywiście nawiązanie do faktu, że płyta będzie siódmym w kolejności albumem studyjnym zespołu.

Krążek ukaże się we wrześniu 2018. Muzycy napisali na Facebooku:

"

No to wracamy do gry! Miło nam poinformować, że nasz siódmy krążek będzie zatytułowany "Wasteland" (Waste7and) i ukaże się pod koniec września tego roku. Więcej informacji niebawem! "

Riverside – nowy album „Wasteland”

Wcześniej zespół poinformowali, że nad płytą pracuje w trzyosobowym składzie Mariusz Duda (bas, wokal)-Piotr Kozieradzki (perkusja) i Michał Łapaj (klawisze). Po śmierci Piotra Grudzińskiego w 2016 Riverside postanowił nie przyjmować na stałe do składu gitarzysty. Nie oznacza to jednak, że na płycie zabraknie gitar. Partie gitarowe zapewni gościnnie występujący Maciej Meller z inowrocławskiego zespołu Quidam.

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej, opublikowanym w kwietniu członkowie Riverside ujawnili, że na album spory wpływ będzie miała tragedia, jaka dotknęła zespół, gdy w wieku 41 lat zmarł nagle Piotr Grudziński.

"

Co na tę chwilę możemy powiedzieć o nowym albumie? Tylko tyle, że takiego ładunku emocjonalnego jaki się na nim znajdzie nie było jeszcze na naszych płytach nigdy. Nagrywamy nasz najbardziej dojrzały i emocjonalny album w karierze. Gęsty, mroczny i bardzo męski. W każdej nucie słychać będzie, że wydarzyła się tragedia, że jesteśmy już innym zespołem, ale że przetrwaliśmy, idziemy przez życie z podniesioną głową i wciąż nazywamy się Riverside. Cały czas towarzyszy nam też uczucie, że tworzymy coś wielkiego, coś niezwykle ważnego i coś, co zostanie zapamiętane na długie lata. Czy nam się to uda? Zobaczymy. "

Czekacie na nowy krążek Riverside?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Riverside