07.08.2015 13:57

Riverside z filmową zapowiedzią płyty

Jesteśmy coraz bliżej premiery kolejnego albumu Riverside. Ukazał się nowy teaser zapowiadający krążek „Love, Fear And The Time Machine”. Zobaczcie!

Riverside z filmową zapowiedzią płyty
foto: kadr z wideo

Szóste już wydawnictwo w dorobku grupy zawierać będzie 10 utworów o łącznej długości ponad 60 minut, jednym z nich będzie udostępniony wcześniej „Discard Your Fear”. Według zapowiedzi mają one być jednymi z bardziej melodyjnych w karierze Riverside. Potwierdzenie tych słów można znaleźć w wypowiedzi Mariusza Dudy:

"

Na najnowszym albumie nie mamy już brzmienia retro przywołującego klimatem lata 70. Poszliśmy do przodu, w pewien sposób zburzyliśmy poprzedni fundament i stworzyliśmy nowy. "

Wokalista mówił również, że:

"

Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory. "

Premierę płyty „Love, Fear And The Time Machine” zapowiedziano na 4 września 2015 roku. Zespół udostępnił tajemniczy teaser krążka wypełniony przestrzenną muzyką zahaczającą o ambientowe brzmienia:

Wiemy już czego możemy się spodziewać po warstwie muzycznej albumu Riverside. Czego jednak będą dotykać teksty utworów? Skoro grupa ewoluuje, to również słowa kompozycji będą mówić o przemianie, dokładniej o:

"

Podjęciu życiowej decyzji z jaką każdy czasami musi się zmierzyć, i która ma istotny wpływ na nasze dalsze życie. Z jednej strony czujemy ekscytację spowodowaną zmianą, czujemy się wolni, podnieceni, z drugiej boimy się tego co nieznane, tego co może nas spotkać. Wracamy pamięcią wstecz, wybiegamy myślami do przodu. "

Przypominamy okładkę wydawnictwa, za którą odpowiada współpracujący z grupa od wielu lat Travis Smith, oraz spis numerów z „Love, Fear And The Time Machine”.

okładka

Tracklista:

  1. Lost (Why Should I Be Frightened By a Hat?)
  2. Under the Pillow
  3. ‪#‎Addicted
  4. Caterpillar and the Barbed Wire
  5. Saturate Me
  6. Afloat
  7. Discard Your Fear
  8. Towards the Blue Horizon
  9. Time Travellers
  10. Found (The Unexpected Flaw of Searching)

Co sądzicie o nowym teaserze płyty Riverside?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Riverside