Riverside zapowiada nowy album!

Magda Słomka
16.01.2015 15:54
Riverside zapowiada nowy album! Fot. materiały prasowe

Rok 2014 przyniósł zespołowi Riverside pasmo sukcesów, a szczególnie tych zagranicznych. Czego możemy spodziewać się po kolejnym krążku kapeli, który ukaże się jeszcze w 2015?

Świat obiegła informacja o tym, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem. Na Facebookowym profilu grupy 12 grudnia 2014 roku ukazała się wiadomość dotycząca nagrania demo z premierowym materiałem, który trwa ponoć 48 minut.

riverside face

Mariusz Duda, wokalista i basista Riverside dodał do tego wszystkiego tajemniczą zapowiedź, o lekko niepokojącym wydźwięku...

Szósta płyta, sześć słów w tytule i sześćdziesiąt minut nowej muzyki, tyle mniej więcej będzie trwał nowy album. Nie będziemy grali już hard rocka.

Brzmi złowieszczo... Czy w takim razie na kolejnym krążku możemy spodziewać się brutalnego black metalu albo innych szarpidrutów...?

Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory.

Muzycy wejdą do studia już w marcu 2015 roku. Jeśli macie ochotę śledzić ich poczynania i dowiedzieć się co u nich słychać, zawsze możecie wejść na specjalnie założony profil zespołu na Instagramie! Dlaczego specjalny? Artyści stworzyli go, by fani mogli podglądać postępy w pracach nad ich szóstym studyjnym krążkiem.

Riverside nie kłamie! Tak wyglądała ich pierwsza fotka!

riverside insta

Premiera nowego albumu przewidywana jest na przełom sierpnia i września 2015 roku. Muzycy zapowiadają, że słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z premierowymi kawałkami podczas występów Riverside na letnich festiwalach.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.