16.01.2015 15:54

Riverside zapowiada nowy album!

Rok 2014 przyniósł zespołowi Riverside pasmo sukcesów, a szczególnie tych zagranicznych. Czego możemy spodziewać się po kolejnym krążku kapeli, który ukaże się jeszcze w 2015?

Riverside zapowiada nowy album!
foto: materiały prasowe

Świat obiegła informacja o tym, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem. Na Facebookowym profilu grupy 12 grudnia 2014 roku ukazała się wiadomość dotycząca nagrania demo z premierowym materiałem, który trwa ponoć 48 minut.

riverside face

Mariusz Duda, wokalista i basista Riverside dodał do tego wszystkiego tajemniczą zapowiedź, o lekko niepokojącym wydźwięku...

"

Szósta płyta, sześć słów w tytule i sześćdziesiąt minut nowej muzyki, tyle mniej więcej będzie trwał nowy album. Nie będziemy grali już hard rocka. "

Brzmi złowieszczo... Czy w takim razie na kolejnym krążku możemy spodziewać się brutalnego black metalu albo innych szarpidrutów...?

"

Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory. "

Muzycy wejdą do studia już w marcu 2015 roku. Jeśli macie ochotę śledzić ich poczynania i dowiedzieć się co u nich słychać, zawsze możecie wejść na specjalnie założony profil zespołu na Instagramie! Dlaczego specjalny? Artyści stworzyli go, by fani mogli podglądać postępy w pracach nad ich szóstym studyjnym krążkiem.

Riverside nie kłamie! Tak wyglądała ich pierwsza fotka!

riverside insta

Premiera nowego albumu przewidywana jest na przełom sierpnia i września 2015 roku. Muzycy zapowiadają, że słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z premierowymi kawałkami podczas występów Riverside na letnich festiwalach.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Riverside