04.04.2017 09:51

Riverside zapowiedział koncertowy album do kupienia na trasie

Koncertówka „Lost 'n' Found – Live In Tilburg” ma być dostępna wyłącznie na występach trasy Towards The Blue Horizon.

Riverside zapowiedział koncertowy album do kupienia na trasie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Riverside wydał 21 października 2016 roku kompilację instrumentalnych utworów „Eye Of The Soundscape”, na której znalazło się ponad pół godziny premierowego materiału. Album promowały utwory „Shine” i „Where The River Flows”. Było to pierwsze wydawnictwo zespołu wydane po śmierci Piotra Grudzińskiego.

25 i 26 lutego 2017 roku Riverside dał dwa wyjątkowe koncerty w warszawskim klubie Progresja, które stanowiły nowy początek w historii grupy. Wkrótce potem zapowiedziana została cała trasa koncertowa Towards The Blue Horizon u boku kapel Lion Shepherd oraz Sounds Like The End of The World. Muzycy potwierdzili, że nie będą szukać zastępcy dla zmarłego gitarzysty, jednak na scenie dołączy do nich zaprzyjaźniony gość.

"

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że wszystkie koncerty roku 2017 zagramy z naszym przyjacielem Maciejem Mellerem, gitarzystą, dzięki któremu nasza muzyka zabrzmi tak, jak powinna, nie tylko dlatego, że jest bardzo dobrym muzykiem, ale przede wszystkim dlatego, że ma w sobie skromność i pokorę, która na scenie zawsze była dla nas niezwykle ważna. "

To jednak nie jedyna atrakcja, jakiej doświadczą fani na zbliżającym się tournée. Na koncertach będzie można kupić też nową koncertówkę przygotowaną specjalnie z okazji trasy. Będzie ona stanowić zapis występu w Holandii z 2015 roku, jednego z ostatnich z udziałem Piotra Grudzińskiego.

Okładkę - przygotowaną tradycyjnie przez Travisa Smitha - i spis utworów, które trafią na dwupłytowe wydawnictwo, znajdziecie poniżej:

Tracklista:

CD 1:

 1. Lost
 2. Feel Like Falling
 3. Hyperactive
 4. Conceiving You
 5. Panic Room
 6. Under The Pillow
 7. The Depth Of Self-Delusion
 8. Saturate Me

CD 2:

 1. Egoist Hedonist
 2. We Got Used To Us
 3. Escalator Shrine
 4. The Same River
 5. Found

Będzie to drugie wydawnictwo tego typu w dyskografii Riverside. W 2008 roku ukazała się limitowana do 1000 egzemplarzy koncertówka „Reality Dream”, która rok później doczekała się również wydania na DVD. Część materiału weszła także w skład kompilacyjnego boksu „Reality Dream Trilogy”.

Wybieracie się na najbliższe koncerty Riverside?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Riverside