21.09.2018 13:55

Riverside zaprezentował klip do singla „Lament”

Riverside, czyli jeden z najbardziej popularnych za granicą polskich zespołów zaprezentował nowy teledysk do singla zatytułowanego „Lament”. Zobaczcie wideo.

Riverside
foto: kadr z wideo

Okładkę nowego albumu stworzył współpracujący od wielu lat z zespołem amerykański artysta Travis Smith (Opeth, Devin Townsend). „Wasteland” to pierwszy album skomponowany bez udziału tragicznie zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem Riverside zdecydował się nagrać płytę jako trio, przy udziale zaproszonych gości.

W ramach promocji nadchodzącego albumu, zespół wydał klip do utworu „Lament”, który przedstawia członków Riverside błąkających się po dzikich ostępach:

Nowy album Riverside

Riverside postanowiło również przedstawić nazwy poszczególnych kawałków na płycie „Wasteland”. Tytuły utworów na albumie przedstawiają się następująco:

  1. The Day After
  2. Acid Rain
  3. Vale Of Tears
  4. Guardian Angel
  5. Lament
  6. The Struggle For Survival
  7. River Down Below
  8. Wasteland
  9. The Night Before

W warstwie lirycznej na nowym krążku Riverside zdecydował się na tematykę post-apo. Lider zespołu, Mariusz Duda, skomentował ten pomysł:

"

Tematyka post-apokaliptyczna chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to Riverside rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii, jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż Riverside, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. "

„Wasteland” ukaże się dzięki Mystic Production w Polsce oraz sumptem Inside Out na całym świecie już w piątek 28 września 2018 roku. W październiku 2018 roku rusza europejska trasa koncertowa „Wasteland Tour”, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu. W Polsce Riverside wystąpi w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Krakowie i Warszawie.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Riverside