Riverside zdradza szczegóły nowego albumu. Zobaczcie okładkę i listę utworów

Olga Konarzycka
17.07.2018 17:33
Riverside|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Dobre wieści dla fanów Riverside. Najnowszy krążek grupy ukaże się jeszcze w 2018 roku.  

Najważniejsi przedstawiciele polskiego rocka progresywnego powracają z całkiem nowym wydawnictwem. Ostatni album zespołu zatytułowany „Love, Fear And The Time Machine”ukazał się w 2015 roku. Płyta „Wasteland” trafi do sklepów jesienią 2018 roku.

Riverside pokazał okładkę i listę piosenek z nowej płyty

17 lipca 2018 roku na oficjalnym profilu grupy na Facebooku pojawiło się oświadczenie, w którym muzycy zdecydowali się wyjawić więcej szczegółów dotyczących najnowszej płyty. Siódmy studyjny krążek Riverside, wyprodukowany przez Mystic Production, ukaże się dokładnie 28 września 2018 roku. Znajdzie się na nim 9 utworów. Listę nowych kawałków możecie zobaczyć poniżej.

Riverside –„Wasteland”: Setlista

  1. The Day After
  2. Acid Rain
  3. Vale Of Tears
  4. Guardian Angel
  5. Lament
  6. The Struggle For Survival
  7. River Down Below
  8. Wasteland
  9. The Night Before

Mariusz Duda o najnowszym albumie Riverside

Całość materiału utrzymana jest w stylistyce post-apo. Jak tłumaczy lider grupy, Mariusz Duda, ma to związek z tragicznymi wydarzeniami, które dotknęły zespół w 2016 roku. Wtedy to zmarł współzałożyciel i gitarzysta zespołu, Piotr Grudziński. Przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. Mariusz Duda przyznał, że chociaż tego typu tematyka już od dawna go interesowała, Riverside dopiero teraz był gotowe na opowiedzenie post-apokaliptycznych historii.

Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż RIVERSIDE, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie.

Artysta dodaje również, że żaden ich dotychczasowy krążek nie był aż tak emocjonalny.

(…)takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie, nie było jeszcze nigdy, i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie.

Riverside wyruszy w trasę koncertową w 2018 roku

Okładka „Wasteland” została zaprojektowana przez amerykańskiego artystę Travisa Smitha, który od wielu lat jest związany z grupą. Zgodnie z zapowiedzią Riverside, 27 lipca 2017 roku pojawi się więcej informacji dotyczących wydawnictwa. Tego dnia ruszy również przedsprzedaż płyty.

W maju 2018 roku zespół ogłosił również nadchodzącą trasę koncertową. Rozpocznie się ona 12 października 2018 roku i obejmie zarówno miasta na terenie Polski, jak również za granicą, m.in. w Nimeczech, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.