24.10.2018 13:46

Rob Halford: Babymetal to najbardziej unikatowe metalowe doświadczenie na świecie

Wokalista Judas Priest uwielbia Babymetal i bardzo chwali nowy singiel zespołu „Starlight”.

Rob Halford zachwala Babymetal
foto: kadr z wideo

Nie jest to tajemnicą, że Rob Halford bardzo lubi Babymetal. W najnowszym wywiadzie Bandwagon Asia wokalista Judas Priest kolejny raz pozytywnie wypowiedział się na temat młodych gwiazd metalu:

"

Uważam, że Babymetal jest obecnie jednym z najbardziej unikatowych metalowych doświadczeń na świecie. Nie tylko chodzi o wygląd, styl, wszystkie te kwestie wizualne, ale to jest po prostu dobry zespół. Poznałem muzyków grupy Babymetal kilka lat temu w Ameryce i są oni wkręceni w metal, wiedzą wszystko o tym gatunku, stworzyli wyjątkowe doświadczenie w obrębie świata metalu. "

Rob Halford zachwyca się grupą Babymetal

Frontman podkreślił również, że zespół mocno pracuje, by stworzyć coś ciekawego i zdobywać nowych fanów. Wokalista Judas Priest stara się być na bieżąco z dokonaniami Babymetalu:

"

Oglądałem też nowy teledysk do piosenki „Starlight” i nawet mimo to, że odeszła jedna osoba z zespołu, to nadal brzmi dobrze. "

Rob Halford wystąpił nawet z dziewczynami razem podczas Alternative Press Awards w 2016 wykonując utwory Judas Priest i był bardzo zadowolony z tego koncertu.

Babymetal opuściła Yuimetal

W grudniu 2017 wokalistka opuściła kilka występów grupy Babymetal z powodu choroby, ale również w 2018 fani nie zobaczyli jej na scenie. Zespół w maju 2018 skomentował sprawę zdradzając jedynie, że Yuimetal pozostaje członkiem zespołu, ale nie będzie jej na trasie po Stanach Zjednoczonych. 

19 października 2018 Babymetal poinformował fanów, że zespół opuściła Yuimetal. Wokalistka zdecydowała się na solową karierę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Judas Priest Babymetal