Rob Halford: Chciałbym współpracować z Lady Gagą

Robert Skowronski
21.07.2015 08:03
Rob Halford: Chciałbym współpracować z Lady Gagą Fot. face to face aktuell/Reporter/East News; Ron Asadorian / Splash News/East News

W świecie muzyki już nie raz mieliśmy do czynienia z najróżniejszymi muzycznymi współpracami. Ale kto by mógł się spodziewać połączenia sił Roba Halforda z Judas Priest i Lady Gagi?

Do pierwszego spotkania heavymetalowego wokalisty z popową orędowniczką homoseksualistów prawie doszło w jednym z londyńskich hoteli. Lady Gaga była zakwaterowana w tym samym budynku co on dwa piętra wyżej, a wejścia do jej pokoju strzegł sztab prywatnych ochroniarzy. Z relacji Halforda wynika, że artystom nie udało się spotkać tego wieczora.

Ostatecznie doszło do tego w San Diego:

Od razu wytworzyła się między nami chemia. Jest ona wspaniale utalentowaną damą ze spektakularnym głosem.

Zawiązanie koleżeńskiej relacji między Robem Halfordem a Lady Gagą nie jest wcale aż takie dziwne. To dlatego, że wokalistka jest wielką fanką ciężkiego grania. Uwielbia wszystko to co klasyczne w metalu, zespoły takie jak Iron Maiden, Motorhead, czy wreszcie Judas Priest. Wspólne muzyczne pasje i podziw dla głosu wyzwoliły w Halfordzie chęć współpracy z wykonawczynią „Poker Face”:

Trzeba się przebić przez to całe wizualne przedstawienie, aby dotrzeć i odkryć głos Gagi. Dla mnie jako wokalisty, jest on całkowicie sensacyjny i chciałbym kiedyś móc z nią coś wspólnie nagrać. Nie wiem czy kiedyś to się stanie, ale jest to zapisane na mojej liście rzeczy do zrobienia przed śmiercią.

Skoro Judas Priest nie może czekać z nagraniem płyty to może do współpracy dojdzie szybciej niż byśmy mogli się spodziewać?

Artyści wspierają się nawzajem już od jakiegoś czasu. Halford był obecny na występie Lady Gagi, zaś i ona miała w planach wybrać się na koncert Judas Priest, a wręcz pojawić na nim na scenie. Nawet osobiście dzwoniła w tej sprawie do muzyka:

Chciała wjechać ze mną na motorze i zaśpiewać razem „Hell Bent For Leather”. Bardzo chciałem, żeby do tego doszło, ale nie udało jej się dotrzeć. Jeżeli to nie jest potwierdzenie tego, że ktoś z nadzwyczajnym talentem, który nie pochodzi ze świata metalu, w dalszym ciągu może do niego wejść, to nie wiem co to jest.

Co jeszcze frontman Judas Priest miał do powiedzenia można się dowiedzieć z pełnego wywiadu:

Przeczytaj także

Mielibyście ochotę posłuchać wspólnego nagrania Roba Halforda i Lady Gagi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.