13.02.2018 11:17

Rob Halford: Glenn Tipton nadal jest członkiem Judas Priest

Wokalista Priest skomentował decyzję gitarzysty o rezygnacji z koncertowania na trasach z powodu choroby Parkinsona.

Rob Halford: Glenn Tipton nadal jest członkiem Judas Priest
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

12 lutego 2018 na oficjalnym profilu na Facebooku Judas Priest poinformował, że Glenn Tipton od 10 lat zmaga się z chorobą Parkinsona. Obecnie gitarzysta może wykonywać jedynie te mniej wymagające utwory. W trosce o dobro zespołu Glenn postanowił więc zrezygnować z występów na trasach koncertowych zespołu. Zastępować go będzie Andy Sneap.

W swoim oświadczeniu Tipton podkreślił, że nie znaczy to, że przestaje być członkiem zespołu, a jedynie „zmieniła się jego rola”.

"

Chcę, by wszyscy wiedzieli, że w tej chwili najważniejsze jest, by trasa Judas Priest doszła do skutku, a ja nie odchodzę z zespołu – po prostu moja rola się zmieniła. Nie wykluczam możliwości, że wrócę na scenę, kiedy poczuję, że znowu mogę wymiatać z Priest. Kiedyś, w nie tak odległej przyszłości mam nadzieję znów zobaczyć Was, metalowych maniaków. "

Wokalista Priest, Rob Halford skomentował oświadczenie kolegi.

"

Dziś wokół oświadczenia było dużo emocji. Ale jesteśmy szczęśliwi, że Glenn podjął taką decyzję, ponieważ jest dobra dla niego w jego obecnej sytuacji. Glennowi chodziło tylko o zespół, zespół, zespół. A my powiedzieliśmy: „Nie, chodzi o to, że to jest dobre dla ciebie”. On odpowiedział: „Nie, chcę tego, co najlepsze dla zespołu”. To pokazuje, na czym mu naprawdę zależy. "

Rob podkreślił, że gitarzysta wciąż będzie mógł od czasu do czasu wystąpić z zespołem.

"

Najważniejsze, że Glenn wciąż jest w Judas Priest. Po prostu inna będzie jego rola. Nie może jeździć w trasy, ale fani będą zachwyceni, kiedy będzie od czasu do czasu wychodził zagrać „Breaking The Law” albo „Living After Midnight”. Zawsze, kiedy wchodzi na scenę wiem, że to będzie coś specjalnego. "

Judas Priest wystąpi 13 czerwca 2018 w Spodku w Katowicach. Tego samego wieczoru zagra też Megadeth. Bilety dostępne na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Judas Priest Rob Halford Glenn Tipton