29.04.2016 11:17

Rob Halford: Judas Priest nie nagra kontynuacji „Redeemer of Souls”

Zespół dotrzymał słowa i zabrał się za tworzenie nowego materiału. Czego należy spodziewać się po tym wydawnictwie?

Rob Halford: Judas Priest nie nagra kontynuacji „Redeemer of Souls”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dobre przyjęcie „Redeemer of Souls” z 2014 roku zmotywowało Judas Priest do tego, by stworzyć kolejny krążek. Jeszcze w lipcu 2015 Rob Halford wyznał, że chciałby jak najszybciej rozpocząć pracę nad nową płytą po zakończeniu trasy koncertowej promującej ostatni album.

Tak też się stało, bowiem kapela weszła do studia i jak widać praca wre:

Wokalista niejednokrotnie zachwalał pracę z Richiem Faulknerem, który zastąpił K.K. Downinga w 2011 roku. Nie inaczej sprawa się ma teraz, gdy Halford tworząc nowy materiał sporo współpracuje z gitarzystą:

"

Ja i Richie Faulkner wymieniliśmy się paroma pomysłami. Jesteśmy fanami iPhone'a i zawsze wysyłamy sobie wzajemnie drobne notatki. "

Muzyk przyznał, że nie chce stać w miejscu i kopiować znanych schematów:

"

Mógłbym sobie wyobrażać to samo brzmienie, podobne emocje i prosty przekaz tak jak podczas ostatniego albumu. Osobiście nie chcę nagrywać drugiej części „Redeemer of Souls”. Uważam, że to istotne, by stworzyć kolejne autonomiczne nagranie, heavymetalową płytę, która będzie miała własne nogi i będzie różnić się od poprzednich. "

Nie od dziś wiadomo, że Judas Priest to prawdziwa bestia na scenie, która pomimo upływu lat nadal wypełnia stadiony i ma rzesze fanów.

Rob Halford podkreślił, że tournée to niezwykle ważny element działalności każdego zespołu, podczas którego kapela może zaprezentować premierowy materiał i udowodnić, że jest wciąż na fali:

"

Nadal wsiadasz do furgonetki i ruszasz w trasę. Czasami może to zniechęcać, jednak wciąż jest to największy przywilej i honor, by wraz z zespole Judas Priest grać dla milionów fanów na całym świecie. Tworzenie albumu właśnie to wspiera. Nie sądzę, byśmy wybierali się w trasę z jakiegoś innego powodu, bo chcemy znowu zobaczyć naszych fanów, ale zazwyczaj dążymy do tego, by pokazać rangę zespołu, że nadal robimy to, co kapele powinny robić, czyli pokazywać nowy materiał. "

Kiedy należy spodziewać się pierwszych nagrań z nadchodzącego krążka? Tego jak na razie nie wiadomo.

Pierwsze zdjęcie ze studia nagraniowego ukazało się w kwietniu 2016 roku, zatem będziemy jeszcze musieli chwilę zaczekać na premierowy materiał:

Miejmy nadzieję, że nowy krążek odniesie równie spory sukces, jak „Redeemer of Souls”, który już w pierwszym tygodniu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad 32 tysiącach egzemplarzy.

Oczekiwanie na kolejną studyjną płytę umili najnowsze koncertowe wydawnictwo zatytułowane „Battle Cry”, które ukazało się 25 marca 2016 roku. Na krążku znalazł się zapis występu podczas festiwalu Wacken Open Air z 1 sierpnia 2015 roku.

Czekacie na nowy krążek Judas Priest?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Judas Priest Rob Halford