Rob Halford: "Moja współpraca z Nergalem na pewno dojdzie do skutku"

28.10.2020 21:03
Rob Halford: "Moja współpraca z Nergalem na pewno dojdzie do skutku" Fot. ; Romana Makówka / Antyradio.pl

To może być metalowe wydarzenie dekady! Wokalista Judas Priest, Rob Halford, zdradził, że jego współpraca z Nergalem na pewno się wydarzy.

Wciąż otwarty pozostaje temat współpracy Nergala i Roba Halforda, wokalisty Judas Priest. Frontman Behemoth podgrzewa atmosferę i wspomina swoje ostatnie spotkania z legendarnym wokalistą.

Rob Halford podejmie współpracę z Nergalem?

Rob Halford od dawna mówi, że chciałby nagrać coś poza macierzystym zespołem. Wokaliście marzy się granie black metalu. Co więcej, chciałby stworzyć muzyczne projekty ze słynnymi muzykami metalowymi z Europy – z Nergalem z Behemotha i Ihsahnem z Emperora.

Przeczytaj także

Jeden z najsłynniejszych metalowych wokalistów na świecie w niedawnym wywiadzie z Elliottem Fullamem z Little Punk People stwierdził ze jego kolaboracja z frontmanem Behemoth jest jak najbardziej aktualna.

Bardzo kocham Nergala. Jest taki zaciekły. Żyje w swoim świecie, a ja podziwiam każdego muzyka, który ma własne przekonania. [...] Jako wokalista podziwiam tego rodzaju występy i sposób, w jaki Nergal używa swojego głosu. Więc pewnego któregoś dnia powstanie duet Nergala i Boga Metalu.

 - stwierdził Halford.

Dwa lata temu lider zespołu Behemoth opowiedział dla magazynu "Kerrang!" o kulisach swoich spotkań z legendarnym Robem Halfordem.

Spotkałem Roberta kilka razy. Widzieliśmy się na ostatnim koncercie Slayera. Chodziliśmy od pokoju do pokoju, podpisując plakaty i różne pamiątki. Wszedłem bez pukania do garderoby Slayera [...] Kerry King stał obok Roba Halforda i oglądali coś. Powiedziałem: "Przepraszam" i wyszedłem. Po chwili postanowiłem wejść jeszcze raz. Udawałem, że to dla mnie normalne okoliczności. Zbliżyłem się i rzuciłem do Roba: "Cześć!". Kerry powiedział wtedy: "Oglądaliśmy właśnie film, na którym z nami jammujesz". Pomyślałem sobie: "O k***a!". Byłem onieśmielony.

- powiedział Nergal.

Adam Darski wspomniał również swoje spotkanie z Halfordem podczas festiwalu Wacken Open Air 2018, który mieliśmy przyjemność relacjonować dla Was.

Rob napisał do mnie: "Ner, chcę nowego Behemotha!". Przyniosłem mu wtedy limitowaną, wyprzedaną wersję epki "God=Dog.

– wspominał to spotkanie Nergal.

Relacje z koncertu Behemoth podczas Wacken Open Air 2018 oraz specjalnego występu Judas Prist znajdziecie tylko na Antyradio.pl.

Źródło: www.blabbermouth.net, "Kerrang!"

Zobacz również: Wacken Open Air 2021 zaprasza na Halloween. Kiedy poznamy kolejne zespoły, które zagrają na festiwalu?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.