15.03.2018 11:51

Rob Halford chce stworzyć blackmetalowy projekt z Nergalem

To mogłoby być metalowe wydarzenie dekady! Wokalista Judas Priest zdradził, że chciałby nagrać coś z liderem Behemotha, a także z szefem Emperora, Insahnem.

Rob Halford chce stworzyć blackmetalowy projekt z Nergalem
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

9 marca 2018 do sklepów trafił 18. album studyjny Judas Priest, „Firepower”, na którym metalowcy z 50-letnim stażem brzmią jak pełni energii młodzieńcy. Zespół już niebawem ruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę, ale jego frontman już myśli o tworzeniu nowej muzyki.

Tym razem Rob Halford chciałby nagrać coś poza macierzystym zespołem. Wokaliście marzy się… granie black metalu. Co więcej, chciałby on stworzyć muzyczne projekty ze słynnymi muzykami metalowymi z Europy – z Nergalem z Behemotha i Ihsahnem z Emperora.

W wywiadzie dla Noisey Halford powiedział:

"

Spotkałem ostatnio Nergala i powiedziałem do niego: „Wiesz, kocham taką muzykę jak twoja. Chciałbym spróbować czegoś takiego i zobaczyć, co z tego wyniknie”. To na razie mgliste plany, ale mam nadzieję, że naprawdę będzie szansa, by zrobić coś z Nergalem i coś z Ihsahnem. „Anthems To The Welkin At Dusk” to wielki album Emperora. Obaj są niesamowici – są władcami w swoich światach! "

Nergal z radością odniósł się do słów Boga Metalu. Na swoim Instagramie napisał:

"

Skoro w naszej metalowej społeczności są takie dobre wibracje, to przyszłość nie zna żadnych pieprzonych ograniczeń, co nie? "

Judas Priest – koncert w Polsce w 2018

Halforda z jego Judas Priest już niedługo zobaczymy na koncercie w Polsce – zespół zagra w Katowicach w Spodku 13 czerwca 2018. Tego samego wieczoru wystąpi także Megadeth. Bilety w cenach od 190 do 400 zł można zakupic na eBilet.pl.

Emperor na festiwalu Metalmania 2018 

W tym roku polska publiczność będzie mogła także podziwiać Ihsahna. Emperor będzie gwiazdą festiwalu Metalmania 2018, który odbędzie się w Spodku w Katowicach 7 kwietnia 2018. Wystąpią także m.in. Napalm Death, Xentrix, Terrordome, Inverted Mind, Wolfspider, Mekong Delta, Destroyer 666 i Shodan. Bilety do nabycia na eBilet.pl.

Chcielibyście posłuchać muzyki stworzonej wspólnie przez Halforda i Nergala?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Judas Priest Rob Halford Behemoth Adam Nergal Darski Metalmania Emperor