25.09.2015 20:29

Rob Halford o homoseksualistach

Wokalista Judas Priest postanowił skomentować zachowanie Kim Davis, urzędniczki, która odmówiła wydania pozwoleń na małżeństwa osób tej samej płci w stanie Kentucky...

Rob Halford o homoseksualistach
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Kobieta została zatrzymana w areszcie za naruszenie prawa, które mówi o tym, że zawieranie małżeństw homoseksualnych w USA jest legalne. Kim Davis tłumaczyła się tym, iż przekonania religijne nie pozwalały jej tego zrobić. Na swoją obronę przytoczyła pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która mówi o wolności religijnej.

Rob Halford postanowił skomentować kontrowersyjną sprawę. Wokalista Judas Priest ceni sobie osobistą niezależność...

"

Przede wszystkim bardzo interesujące było obserwować to, co działo się w Stanach, będąc na miejscu. Kocham wolność i demokrację oraz swobodę wypowiedzi - to że każdy może powiedzieć co czuje. Kiedy jednak angażujesz się w sytuację przy pomocy podstawowych, szeroko akceptowanych zasad i chcesz nagiąć je do własnych potrzeb, co koliduje i utrudnia życie innym ludziom, to jest to już dla mnie wyjątek. "

Według muzyka „każdy jest inny, wszyscy są równi”. Halford uważa, że podziały na rasę, pochodzenie czy orientację seksualną nie mają żadnego znaczenia w codziennym życiu. Należy skupić się na miłowaniu ludzi, a nie krytykowaniu...

"

Z mojego 64-letniego punktu widzenia, to proste. Człowieku, okazuj innym szacunek i równość, na którą zasługuje każdy na tej planecie, bez względu na to, skąd jest. Cały ten szum z gejami, lesbijkami, hetero, czarnymi, białymi, żydami, katolikami... To wszystko to tylko śmieszne etykiety. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Musimy tylko znaleźć sposób na to, aby kochać siebie nawzajem, akceptować każdego i sprawić, by świat stał się lepszym miejscem. Amen. "

Rob Halford ujawnił, że jest homoseksualistą w 1998 roku na antenie stacji MTV. Sam więc dobrze wie, jak czują się osoby będące w mniejszości, która lubi być krytykowana przez społeczeństwo. Muzyk przyznając się do swojej orientacji obawiał się, że część publiczności może się od niego odwrócić.

"

Kiedy podejmujesz decyzję o wyjściu z ukrycia, sam kreujesz swego rodzaju strach. To źle, że nadal się tak dzieje. „Czy mam się ujawnić i powiedzieć, że jestem gejem”? Musisz to zrobić i żyć własnym życiem, na swoich zasadach. Nie mów, że nie możesz tego zrobić, nie martw się o to, że ludzie będą Cię obrażać. (...) Chwyć byka za rogi i powiedz im: „Akceptuj mnie takim jakim jestem, a jeśli nie, to Twoja sprawa”. "

Zdanie muzyka podziela także nieprzebierający w słowach wokalista zespołu Tool, Maynard James Keenan... Zgadzacie się z muzykami?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Judas Priest Rob Halford