19.11.2018 16:54

Rob Halford tłumaczy fanom, dlaczego opuścił Judas Priest

Lider Judas Priest opowiedział w wywiadzie, dlaczego opuścił zespół w 1992 roku oraz dlaczego wrócił do grupy po 11 latach nieobecności.

Rob Halford - Judas Priest
foto: MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

Podczas ostatniego wywiadu w The Animal House Radio Show, Rob Halford opowiedział o swoich wspomnieniach związanych z Judas Priest sprzed przeszło 25 lat. Przyznał dlaczego opuścił szeregi grupy i opowiedział o rozpoczęciu swojej solowej kariery z projektem Halford.

Dlaczego Rob Halford odszedł z Judas Priest?

W 1992 roku skład Judas Priest opuścił jego lider, Rob Halford. Po latach muzyk przyznał, skąd wzięła się ta decyzja, a także dlaczego wrócił do zespołu po 11 latach.

"

Myślę, że byłem na tym samym etapie, co wielu moich przyjaciół po fachu. To zabawne, że liderzy dużych zespołów mają tendencję do robienia swoich rzeczy, a potem wracania do miejsca, które jest nam przeznaczone. "

Halford stwierdził, że to cena za kreatywność. Przez masę pomysłów jakie kołaczą się w głowie płodnym artystom, zawsze szukają oni kolejnych możliwości i ciekawych ścieżek kariery:

"

Ciągle czegoś szukam i za czymś tęsknię. Najbardziej ciekawi mnie, co wyjdzie z pracy z nowymi muzykami, z którymi nigdy wcześniej nie współpracowałem. "

Lider Judas Priest wielokrotnie udowadniał, że jest otwarty na muzykę i młodych artystów. Muzyk występował już z azjatycką grupą Babymetal oraz przyznał, że chciałby kiedyś nagrać materiał z liderem Behemoth - Nergalem. Podobne wnioski Halford wysnuł po spotkaniu z Lady Gagą. Był tak zafascynowany talentem wokalistki, że podejrzewano nawet, iż jej głos może pojawić się na którymś z krążków Judasów.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Judas Priest Rob Halford