16.10.2019 10:28

Rob Halford wypowiedział się na temat nominacji Judas Priest do Rock and Roll Hall of Fame

Judas Priest już po raz drugi jest nominowany do wejścia do Rock and Roll Hall of Fame. Jaka była reakcja Roba Halforda?

Judas Priest
fot. MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

15 października 2019 roku do sieci trafiła informacja o nominacjach do Rock and Roll Hall of Fame 2020. Okazało się, że wśród zespołów znalazła się kapela, która już raz miała możliwość wstąpienia do muzeum, ale niestety nie wygrała. Mowa o Judas Priest. Na informację, która dotyczyła nominacji, niemal od razu zareagował Rob Halford, wokalista kapeli. Czy artysta był zaskoczony?

Rob Halford wypowiedział się na temat nominacji Judas Priest do Rock and Roll Hall of Fame

Rob Halford udzielił wywiadu magazynowi Billboard, w którym zdradził, że nominacja była dla niego ogromnym zaskoczeniem:

"

Bycie nominowanym w kolejny raz w tak krótkim czasie to dla nas dreszczyk emocji. Nominacje mogą być rozciągnięte w czasie. Zostać wyróżnionym po raz kolejny to kolejny cudowny moment dla Judas Priest i dla naszych fanów. Rock and Roll Hall of Fame zawsze towarzyszy cień kontrowersji, ale fakt, że Judas Priest pojawił się kolejny raz dużo mówi o muzeum i o szacunku do heavy metalowej muzyki, a zwłaszcza brytyjskiej metalowej muzyki. "

Rock And Roll Hall Of Fame 2020
Rock And Roll Hall Of Fame 2020
Przeczytaj także Znamy nominacje do Rock and Roll Hall of Fame 2020. Czy Judas Priest wejdzie do muzeum?

W głosowaniu wezmą udział nie tylko fani, ale również ludzie ze świata muzyki, historycy, dziennikarze i członkowie branży. Komisja będzie liczyć około 1000 osób. Ceremonia wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame odbędzie się 2 maja 2020 roku w Clevenald Public Hall. 

Zobacz także: Gitarzysta Judas Priest dołączył do tribute bandu Judas Priest [WIDEO]

Tagi: Judas Priest Rob Halford