Rob Trujillo (Metallica): Dzieciaki, łapcie instrumenty i grajcie

Maciej Koprowicz
16.08.2017 12:18
Rob Trujillo (Metallica): Dzieciaki, łapcie instrumenty i grajcie Fot. AFP/EAST NEWS, EDV / Splash News/EAST NEWS

Basista Metalliki jest dumny z syna Tye’a, który ruszył w trasę z Kornem w wieku 12 lat. Robert liczy, że dzięki synowi młodzi fani rocka znajdą inspirację do tworzenia własnej muzyki.

Rodzina Trujillo to najlepszy dowód na to, że talent muzyczny dostaje się w genach. Tata Robert od 2003 gra na basie w Metallice. Jego 12-letni synek Tye jest już teraz doskonałym basistą. Umiejętności chłopaka zwróciły uwagę Korna, który wziął go na zastępstwo w miejsce basisty Fieldy’ego na tournee po Ameryce Południowej. Wyjątkowe wydarzenie zostało uwiecznione filmem dokumentalnym.

Trujillo senior jest naturalnie bardzo dumny ze swojej latorośli. Umiejętności Tye’a, który radzi sobie z każdym instrumentem, wprost zdumiewają ojca:

Pewnego dnia usłyszałem, jak gra w pokoju na bezprogowym basie i to mnie zwaliło z nóg. Grał na progowym, a nagle i niespodziewanie przesiadł się na bezprogowy. W tym momencie zrozumiałem, że może zrobić z instrumentem wszystko. Muszę dodać, że wszystkich piosenek Korna nauczył się sam, sam rozgryzał aranżacje koncertowe.

Zdaniem Roberta fakt, że 12-latek dołączył do jednego z największych zespołów na świecie dał wielu dzieciakom impuls, by samemu chwycić za gitarę.

Wiem, że zainspirował wielu młodych ludzi do sięgnięcia po bas. I jest świetnym muzykiem. W wieku 12 lat mógłby grać w każdym zespole na świecie. Jest trochę jak okręt flagowy dla muzyki granej na żywo przez młodzież.

Basista Metalliki ma dla młodych słuchaczy apel - zachęca, by sami szli w ślady idoli, w przeciwnym razie przyszłość rocka stanie pod znakiem zapytania. 

W tych czasach ważne jest, by młodzież sięgała po instrumenty. Łapcie bas, weźcie gitarę, bębny, cokolwiek, grajcie muzykę na scenie i nagrywajcie. Piszcie i bądźcie kreatywni. Mam czasem wrażenie, że muzyka wykonywana na żywo powoli zanika. Szczególnie muzyka rockowa.

Patrząc na potomstwo słynnych rockmanów, trudno dać wiarę czarnym wizjom Roberta Trujillo. Dzieci gwiazd rocka idą w ich ślady i z powodzeniem chwytają za instrumenty lub łapią za mikrofon. Ostatnio syn Coreya Taylora zajął na koncercie miejsce taty w roli wokalisty Stone Sour, a syn Slasha zagrał na perkusji na próbie Guns N’ Roses.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.