28.12.2018 09:50

Robert Brylewski został śmiertelnie pobity? Jest akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi J.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi J. Mężczyźnie zarzucono pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu dożywocie.

Robert Brylewski
foto: Beata Zawrzel/REPORTER/EAST NEWS

Lider zespołów Brygada Kryzys i Izrael, Robert Brylewski zmarł w wieku 57 lat. Po ciężkim urazie głowy muzyk zapadł w śpiączkę, z której nigdy się już nie wybudził. Artysta odszedł 3 czerwca 2018 roku. Niejasnymi przyczynami śmierci Brylewskiego zajęła się prokuratura, która dotarła do Tomasza J. - sprawcy pobicia muzyka na warszawskiej Pradze.

Robert Brylewski śmiertelnie pobity?

Na początku Tomasz J. usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za które groziło mu od 5 do 15 lat więzienia. Jednak jak donosi PAP, Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ miała skierować do sądu akt oskarżenia, w którym obarcza 41-letniego Tomasza J. o śmierć muzyka. Dotkliwie pobity w styczniu 2018 roku Robert Brylewski mógł zapaść w śpiączkę i umrzeć w wyniku urazów głowy, które spowodowało pobicie na warszawskiej ulicy Targowej. 

Jak czytamy na salon24.pl, 41-latkowi zarzuca się także kierowanie gróźb karalnych wobec 16-letniego syna partnerki muzyka, który nie chciał otworzyć mu drzwi do mieszkania. Atak na Roberta Brylewskiego miał być pomyłką, a sprawca napadu podczas pobicia miał być pijany i, jak zeznał, kierowało nim przekonanie, że próbuje dostać się do posesji swojej matki, której dzieje się krzywda. Kobieta faktycznie mieszkała kiedyś pod adresem Brylewskiego, jednak już od lat jej w nim nie było. 

W wyniku urazu po napaści Brylewski kilkukrotnie trafiał do szpitala i utrzymywano go w śpiączce farmakologicznej. Po próbach leczenia muzyka w domu, artysta trafił na oddział, gdzie zmarł. Biegły medycyny sądowej uznał. że śmierć była następstwem urazów głowy, które spowodował Tomasz J. za co grozi mu nawet dożywocie. 

Robert Brylewski 1961 - 2018

Robert Brylewski urodził się w 1961 roku w Warszawie. W wieku 17 lat założył zespół The Boors, który zasłynął pod nazwą Kryzys. Był to jeden z pierwszych punkrockowych zespołów w Polsce. Muzyk powołał do życia także inne ważne w historii naszej rodzimej muzyki formacje takie jak Izrael czy Armia. Brylewski był zarówno wokalistą, gitarzystą, kompozytorem jak i autorem teksów. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Robert Brylewski