01.04.2015 20:12

Robert Leszczyński nie żyje

Znany dziennikarz i krytyk muzyczny, Robert Leszczyński, zmarł 1 kwietnia 2015 roku. Miał 48 lat.

Robert Leszczyński nie żyje
foto: East News

Dokładna przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Maciej Nowak, krytyk teatralny i przyjaciel dziennikarza, otrzymał informacje od rodziny zmarłego, które wskazują na to, że mógł nią być atak cukrzycowy.

Leszczyński przez osiem lat pracował w „Gazecie Wyborczej” jako dziennikarz i krytyk muzyczny. W połowie lat 90. założył z Wojciechem Pilichowskim zespół Karate Musiq. 

Był jurorem w czterech edycjach polskiej wersji programu „Idol”, prowadził autorski program „Mop Man” w telewizji Polsat. Pełnił także funkcję rzecznika Przystanku Woodstock. 

W 2006 został redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Od maja 2007 do lutego 2010 kierował działem Kultura i Styl tygodnika „Wprost”. 

W 2005 roku Leszczyński zaczął angażować się jako polityk. Był jednym z założycieli Partii Demokratycznej. Rok później starał się zdobyć mandat radnego Warszawy z list Zielonych 2004, jednak odniósł porażkę. W 2011 roku próbował dostać się do Sejmu z Ruchem Palikota. W 2014 roku z listy Twojego Ruchu ubiegał się o członkostwo w Parlamencie Europejskim.

Magda Słomka
Tagi: Rock News