Robert Plant nazwał Gretę Van Fleet „Led Zeppelin I”. Co na to muzycy?

Aleksandra Degórska
24.10.2018 09:23
Robert Plant nazwał Gretę Van Fleet „Led Zeppelin I”. Co na to muzycy? Fot. shutterstock.com

Wokalista Led Zeppelin, Robert Plant, ironicznie wypowiedział się na temat młodej kapeli Greta Van Fleet. Jednak muzycy uważają to za miły komplement.

Wiosną 2018 roku Robert Plant w końcu skomentował twórczość Grety Van Fleet, która brzmi jak jego zespół. Gitarzysta wyznał jednak, że Led Zeppelin nie był dla muzyków najważniejszą inspiracją. Mimo wszystko nawet seniorzy nie są w stanie odróżnić nagrań Grety Van Flet od Led Zeppelin.

Robert Plant jest pod wrażeniem młodego frontmana grupy i w rozmowie z australijską stacją telewizyjną Channel Ten podszedł do całej tej sprawy z lekką ironią mówiąc:

Jest w Detroit zespół o nazwie Greta Van Fleet. Oni brzmią jak „Led Zeppelin I”. Piękny, mały wokalista, nienawidzę go!  

Jak Greta Van Fleet zareagowała na komentarz Roberta Planta?

Co na to młody zespół, który zbiera pochwały praktycznie ze wszystkich stron? Dziennikarz z Premier Guitar postanowił zapytać Gretę Van Fleet jak zareagowali na takie słowa Roberta Planta, na co gitarzysta Jake Kiszka odpowiedział:

Widziałem ten wywiad, myślę, że dla nas wszystkich jest to jeden z tych pokornych momentów i był to też dla nas zaszczyt. Gdy jesteśmy z Eltonem Johnem czy innymi gwiazdami, są to legendy, na których muzyce się wychowaliśmy słuchając radia. To, że o nas mówią jest dla nas bardzo inspirujące. To nas mocno rusza i stajemy się wiarygodni, bo nasza praca jest zauważana i jest odzew. Jeżeli chodzi o porównywanie do Led Zeppelin to czujemy się zawstydzeni i jednocześnie zaszczyceni.

Basista Sam Kiszka wyznał, że stara się nie zwracać uwagi na opinie innych, bo wówczas ciężko skupić się na swojej pracy. Jednak komentarz Roberta Planta uważa za komplement.

Jake Kiszka dodał, że będąc kapelą swojej generacji, muzycy są pewnym produktem swojego muzycznego środowiska, a nie słuchali tylko Led Zeppelin:

To The Beatles i cała Brytyjska Inwazja, amerykańska muzyka oraz wiele innych wpływów. Jednak nie wstydzimy się, czy nie czujemy się upokorzeni mówiąc, że zainspirowaliśmy się Led Zeppelin. Nie staramy się czegoś ukryć.

Greta Van Fleet z debiutancką płytą  „Anthem of The Peaceful Army”

Krążek „Anthem of The Peaceful Army” pojawił się na rynku 19 października 2018. Na płycie znajdziemy singiel „When The Curtain Falls”, jak również „Watching Over”, kawałek „Lover, Leaver” oraz balladę „Anthem”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.