01.07.2019 12:33

Robert Plant zaśpiewał piosenkę Led Zeppelin po raz pierwszy od 1996 roku [WIDEO]

Robert Plant wystąpił na jednym z festiwali. Wokalista przygotował dla widzów niespodziankę i wykonał przebój Led Zeppelin. Jak mu poszło? 

Robert Plant wykonał piosenkę Led Zeppelin
fot. kadr z wideo

Każdy fan rockowej muzyki marzy o tym, żeby zobaczyć Led Zeppelin na żywo. Dużo osób liczy również na to, że usłyszy kiedyś Roberta Planta, który śpiewa jedną z piosenek słynnej grupy. Nie każdy ma taką okazję, ale niektórzy mieli tyle szczęścia i mogli usłyszeć wokalistę , który wykonuje jeden z popularniejszych utworów zespołu podczas ostatniego festiwalu na Islandii. 

Robert Plany zaśpiewał "Immigrant Song" Led Zeppelin 

Artysta sięgnął po ten numer pierwszy raz od 23 lat. Ostatni raz wykonał go w 1996 roku w Japonii w towarzystwie Jimmy'ego Page'a. Podczas festiwalu Secret Solstice 2019 na Islandii publiczność aż zaniemówiła z wrażenia. Na scenie pojawił się Robert Plant, który wykonał "Immigrant Song". Wszystko było owiane tajemnicą i wokalista nie podzielił się nawet nagraniem na swoim fanpage'u. 

Robert Plant
Robert Plant
Przeczytaj także Led Zeppelin wróci do koncertowania z hologramem Johna Bonhama? Tego chciałby jego syn

Dlaczego Robert Plany wybrał akurat ten numer? Okazuje się, że utwór "Immigrant Song" został zadedykowany Islandczykowi, Leifowi Ericsonowi. Według niektórych, tekst opowiada o wikingach ze Skandynawii, którzy poszukują nowych terenów. 

Zobacz także: Robert Plant o wokaliście Greta Van Fleet

Tagi: Led Zeppelin Robert Plant