22.06.2017 11:04

Robert Trujillo: Gojira może być kolejną Metallicą

Basista kapeli uważa, że francuska grupa jest przyszłością muzyki, chociaż artyści tej formacji nie są już najmłodsi.

Robert Trujillo: Gojira może być kolejną Metallicą
foto: Amy Harris / Invision / AP / Fotolink / East News

Metallica to już dobrze prosperująca firma - ogromna ilość sprzedanych płyt, niezliczone trasy koncertowe, które wyprzedają się w bardzo szybkim tempie, wielu fanów na całym świecie. Zespół ma obecnie status kultowej kapeli, która zarabia więcej niż jest w stanie zarobić.

Pierwsze płyty Metalliki są jednymi z najważniejszych dzieł w historii metalu... można byłoby tak wyliczać i wyliczać zasługi oraz osiągnięcia kapeli. Prawda jest jednak taka, że muzycy się starzeją i choć chcieliby grać najdłużej jak to tylko możliwe, to jednak emerytura zbliża się wielkimi krokami.

Czy jakaś kapela byłaby w stanie powtórzyć sukces Metalliki i zastąpić ją w najbliższej przyszłości? Muzycy przecież nie będą żyć wiecznie i raczej czas działa na ich niekorzyść. Na trudne pytanie dotyczące tego, jaka kapela mogłaby by być kolejną Metallicą odpowiedział Robert Trujillo:

"

2 lata temu ja i Geezer Butler mieliśmy wspólny lot i zapytał mnie wtedy: „Kto przejmie pałeczkę, gdy nie będzie Black Sabbath i Metalliki?”. Nie wiedziałem, jak odpowiedzieć na to pytanie. Powiedziałem, że może Gojira, ale ci muzycy nie są super młodzi. "

Gojira wydała 17 czerwca 2016 roku krążek „Magma”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno krytyków, jak również i fanów. Co więcej Gojira otrzymała nominację do Grammy 2017. Zatem nie ma co się dziwić, że muzyk Metalliki zwrócił uwagę właśnie na tę formację, chociaż ciężko powiedzieć, czy francuska kapela zdoła powtórzyć sukces thrashmetalowej legendy?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Czy Gojira będzie drugą Metallicą?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Gojira Robert Trujillo