Robert Trujillo: Na dokument o legendzie basu wydałem kupę kasy

Małgorzata Wierzejewska
09.07.2015 12:23
Robert Trujillo: Na dokument o legendzie basu wydałem kupę kasy Fot. SPL1043465_014/ East News

Współproducent filmu „Jaco: A Documentary Film”, basista zespołu Metallica zdradził właśnie, że obraz jest już prawie skończony. Premierę dokumentu zaplanowano na listopad 2015 roku.

Robert Trujillo pracuje przy filmie o kultowym basiście, Jaco Pastoriusie już od niemal 5 lat. Muzyk przyznał w jednym z wywiadów, że z własnej kieszeni wyłożył na niego mnóstwo pieniędzy, jednak zupełnie się tym nie martwi. No, może trochę. 

Jeżeli chcesz to zrobić dobrze, to musisz liczyć się z kosztami. Wydałem już na ten film naprawdę dużo kasy. Ale wiecie co? To wspaniałe! Ja naprawdę czuję, że to po prostu musi być zrobione. Niestety mam też inne zobowiązania.

Trujillo zażartował, że bycie członkiem grupy Metallica nie daje mu dostępu do nieograniczonych funduszy.

Ludzie tego nie rozumieją. To nie ja napisałem „Enter Sandman”. Jeśli chodzi o mnie, to sprawa zespołowej kasy wygląda trochę inaczej.

Film dokumentalny o Jaco Pastoriusie jest już prawie skończony. Robert Trujillo zapewnia, że ostatni klaps powinien paść najpóźniej w ciągu kilku miesięcy.

Póki co mamy gotowych jakieś 110 minut. Powoli zbliżamy się do końca. Myśleliśmy co prawda, żeby ten film nieco skrócić, ale naprawdę się nie da. Jeśli chcemy opowiedzieć wyjątkową historię tego genialnego muzyka, to obawiam się, że możecie liczyć nawet kilku części. 

Dokument nie powstaje oczywiście tylko za prywatne pieniądze basisty grupy Matallica. Twórcy „Jaco: A Documentary Film” starają się też zdobyć dodatkowe fundusze na dokończenie filmu między innymi dzięki platformie PledgeMusic.

Przypomnijmy też, dlaczego Robert Trujillo zdecydował się nakręcić dokument o Jaco Pastoriusie. Artysta uważa, że muzyk dosłownie zmienił jego życie.

Kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy w Santa Monica Civic Auditorium, miałem jakieś 14 lat. To naprawdę obróciło mój świat do góry nogami. Nigdy wcześniej nie widziałem basu jako instrumentu melodycznego. I to z przodu sceny! Pastorius grał z zespołem Weather Report, który nie miał gitarzysty. (...) To było niemal w całości jego show.

Trujillo zaprzyjaźnił się z rodziną Pastoriusa. Dzięki temu w filmie zobaczymy niepublikowane dotąd zdjęcia Jaco. W projekcie biorą udział także Sting, Flea z Red Hot Chilli Peppers i Carlos Santana.

Przypomnijmy, że Jaco Pastorius, a właściwie John Francis Anthony Pastorius III, zmarł w 1987 roku wskutek udaru mózgu. Miał 35 lat.

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.