Robert Trujillo i Phil Campbell zagrali utwory Motorhead

Aleksandra Degórska
16.03.2016 15:25
Robert Trujillo i Phil Campbell zagrali utwory Motorhead Fot. AP / FOTOLINK / East News; Oskar Olczak / Antyradio.pl

Kolejni twórcy postanowili złożyć muzyczny hołd niedawno zmarłemu wokaliście. Zobaczcie, jak supergrupa Mass Mental sprawdziła się w kultowym repertuarze.

W związku ze śmiercią Lemmy'ego, który odszedł 28 grudnia 2015 roku, wielu twórców wspomina Kilmistera i bierze na warsztat twórczość Motorhead. Również zespół Mass Mental, w którym gra Robert Trujillo, postanowił złożyć hołd zmarłej niedawno legendzie.

Podczas londyńskiego koncertu zespołu w Electric Ballroom na scenie pojawił się specjalny gość. Gitarzysta Phil Campbell dołączył do kapeli, żeby zagrać kilka utworów Motorhead.

Tego wieczoru nie mogło zabraknąć oczywiście przeboju Ace of Spades”:

Kapela wykonała również (We Are) The Road Crew”, który pochodzi z krążka Ace of Spades:

Mass Mental został stworzony w latach 90. roku przez Trujillo oraz Clive'a Benjiego” Webbe'a z Skindred. W 1999 roku zespół wydał album How To Write Love Songs oraz koncertowe wydawnictwo Live In Tokyo”.

Tuż po tym supergrupa przerwała swoją działalność, bowiem muzycy skupili się na działalności w swoich zespołach. Mass Mental powrócił w 2002 roku z Royem Mayorganem na perkusji, ale jak dotychczas zespół nie wydał nowego materiału.

Trujillo swego czasu przyznał w wywiadzie, że chodzi o dobrą zabawę i dlatego w wolnej chwili angażuje się w ten projekt:

Mass Mental gra z przerwami od 1994 roku. Zagraliśmy kilka koncertów przez 20 lat, więc to zawsze jest niezła impreza. Jakiś czas temu występowaliśmy w Whisky A Go Go, to jest jak podróż. Chodzi o to, żeby dobrze się bawić grając kapitalne linie basu.

Zobaczenie Trujillo wraz z kapelą Mass Mental to nie lada wydarzenie dla fanów muzyka, ale zapewne większość wyczekuje nowego nagrania Metalliki. Muzycy co rusz informują o postępach pracy, ale jak na razie nie poznaliśmy ani dokładnej daty wydania albumu, ani jego nazwy. Lars Ulrich zdradził, że następca „Death Magnetic” jest już blisko, zaś Kirk Hammett ujawnił nazwisko producenta krążka, a jest nim Rick Rubin.

Jak oceniacie Mass Mental w repertuarze Motorhead?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.