12.05.2015 13:49

Robert Trujillo o swoim sposobie gry na basie

Tak jak poprzedni basista Metalliki, Jason Newsted, przyciągał spojrzenia swoim pełnym gniewu wyrazem twarzy, tak obecny czyni to z innych względów. Robert Trujillo słynie z grania w nietypowej pozie. Wyjaśnia skąd się ona wzięła.

Robert Trujillo o swoim sposobie gry na basie
foto: LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Obsługujący cztery struny w Metallice muzyk, wyjaśnił, że jego styl gry w niskim przykucnięciu wiąże się z jego zamiłowaniem do sportów ekstremalnych:

"

Sposób w jaki występuję ma duży związek ze skateboardingiem, surfingiem, a nawet ze snowboardingiem, których jestem pasjonatem. W efekcie takie granie to coś bardzo naturalnego dla mnie. "

Trujillo swój styl określa jako „crab walk". Zapoczątkował go w 1996 roku na koncercie z Ozzym Osbournem w Las Vegas. Basista mówi też, że metal i sporty ekstremalne ściśle się ze sobą zazębiają:

"

Muzyka Metalliki i skaterzy oraz surferzy maja podobną energię. Oni wszyscy słuchają metalowych i punkowych zespołów. To coś ważnego dla nich, w takim graniu znajduje się ich rodowód. "

Czy pasja Roberta Trujillo do jazdy na desce objawia się wyłącznie poprzez oglądanie sportowców w trakcie ich ewolucji? Nie, artysta sam czynnie uprawia tego typu wyczyny. W końcu jego brat, Tony, jest zawodowym skaterem:

To nie jedyny sport, jaki uprawia basista. W jednej z wypowiedzi opisał jak cała Metallica dba o swoja kondycję:

"

Lars jest zapalonym biegaczem. Kirk zawsze rano i przed występem uprawia jogę. James sporo jeździ na rowerze i spaceruje. On trochę mniej się forsuje, ponieważ ma problemy z plecami. Ja sam robię trening siłowy dwa razy dziennie. "

Dla fanów rocka i metalu, którzy nie stronią od wysiłku fizycznego w wersji ekstremalnej, część z ich idoli przygotowała sportowe akcesoria. Motörhead sygnuje swoją nazwą narty, a Iron Maiden deskorolki. Jeździlibyście?

Robert Skowronski
Tagi: Metallica Duperele Robert Trujillo