Robert Trujillo pokazał zwiastun filmu o Jaco Pastoriusie

Jakub Gańko
12.11.2015 10:17
Robert Trujillo pokazał zwiastun filmu o Jaco Pastoriusie Fot. Kreepin Deth / CC BY 3.0

Po 5 latach prac dokument o Jaco Pastoriusie produkowany przez Roberta Trujillo wreszcie zmierza do internetu i serwisów VOD. Zobaczcie oficjalny zwiastun.

Film „Jaco: A Documentary Film” to spełnienie marzeń basisty Metalliki, dla którego Jaco Pastorius był osobistym bohaterem. Muzyk przyznał dosłownie, że Pastorius odmienił jego życie. Obraz wyreżyserowali Paul Marchand i Stephen Kijak, z projektem byli również związani Sting, Carlos Santana, Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Geddy Lee z zespołu Rush.

O tym, jak wiele znaczy ten film dla Trujillo, niech świadczy fakt, że przeznaczył na niego niemałą kwotę własnych pieniędzy. Basista w trakcie prac na dokumentem zaprzyjaźnił się z rodziną Pastoriusa, co otworzyło mu drogę do niepublikowanych wcześniej materiałów.

Oficjalny zwiastun - w którym widzimy m.in. Flea, Joni Mitchell i Herbiego Hancocka - poniżej:

Premiera filmu będzie miała miejsce 27 listopada 2015 roku. Będzie można go oglądać w serwisach streamingowych i VOD. W późniejszym czasie przewidziane jest wydanie na płytach DVD i Blu Ray. Oto oficjalny plakat wydawnictwa:

jaco_poster Fot. foto: materiały prasowe

Oprócz samego filmu, na rynek trafi też ścieżka dźwiękowa. Znamy już pełną tracklistę składanki, na którą złożą się m.in. kompozycje z udziałem Jaco Pastoriusa. Specjalnie na jej potrzeby zostały zarejestrowane dwie zupełnie nowe interpretacje klasyków muzyka: „Come On Come Over” w wykonaniu Mass Mental (w składzie: Robert Trujillo, Armand Sabal-Lecco, Flea, Whit Crane, Benji Webbe, Stephen Perkins i C-Minus) oraz „Continuum” meksykańskiego duetu Rodrigo y Gabriela. Nowym utworem jest również „Shine” rapera Tech N9ne, w którym wykorzystano sample z „Kuru” Pastoriusa. Tak wygląda okładka albumu:

jacosoundtrackcd Fot. foto: materiały prasowe

Płytę wyprodukował sam Trujillo we współpracy z najstarszym synem amerykańskiego basisty, Johnem Pastoriusem IV. Oto pełna tracklista:

Tracklista:

 1. Come On, Come Over – Jaco Pastorius
 2. Continuum – Jaco Pastorius
 3. River People – Weather Report
 4. Teen Town – Weather Report
 5. Portrait Of Tracy – Jaco Pastorius
 6. The Dry Cleaner From Des Moines (Live Version) – Joni Mitchell
 7. All American Alien Boy – Ian Hunter
 8. Liberty City (with Herbie Hancock) – Jaco Pastorius
 9. Okonkole Y Trompa – Jaco Pastorius
 10. Barbary Coast – Weather Report
 11. Crisis – Jaco Pastorius
 12. Longing – Mary Pastorius
 13. Nineteen Eighty Seven – †††
 14. Shine – Tech N9ne
 15. Continuum – Rodrigo y Gabriela
 16. Come On Come Over – Mass Mental (featuring Robert Trujillo, Armand Sabal-Lecco, Flea, Whit Crane, Benji Webbe, Stephen Perkins & C-Minus)

Jaco Pastorius (właśc. John Francis Anthony Pastorius III) znany był przede wszystkim z współpracy z zespołami Weather Report, Blood, Sweat and Tears, The Temptations oraz The Supremes. Jego styl gry zrewolucjonizował myślenie o gitarze basowej. Zmarł w wieku 35 lat na skutek uszkodzenia mózgu po bójce z ochroniarzem klubu Midnight Bottle na Florydzie.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.