Robert Trujillo wyjawia szczegóły filmu o Jaco Pastoriusie

Robert Skowronski
23.09.2015 12:48
Robert Trujillo wyjawia szczegóły filmu o Jaco Pastoriusie Fot. Mairo Cinquetti/East News

Wiemy już nieco więcej o dokumencie basisty zespołu Metallica, który poświęcić swój obraz osobie Jaco Pastoriusie. Znana jest już m.in. dokładna data premiery.

Wyprodukowane przez Roberta Trujillo dzieło ukaże się 27 listopada 2015 roku i od razu trafi do serwisów VOD, streamingowych oraz będzie możliwy do legalnego pobrania z sieci. Obraz trafi również na DVD i Blu-ray. Na tych nośnikach film będzie można kupić podczas Record Store Day, gdzie osobiście zjawi się basista Metalliki, aby uczestniczyć w pokazie „Jaco: A Documentary Film”.

Wiemy już także, jak wygląda plakat dzieła wyprodukowanego przez Trujillo:

plakat Fot. foto: materiały prasowe

Na Record Store Day będzie też można nabyć ścieżkę dźwiękową z filmu (nie potwierdzono jeszcze jakie utwory się na niej znajdą), jak i zdobyć autograf Roberta Trujillo podczas sesji rozdawania przez niego podpisów. Dlaczego muzyk wybrał właśnie Pastoriusa jako bohatera obrazu, nad którym pracował przez prawie pięć lat?

Kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy w Santa Monica Civic Auditorium, miałem jakieś 14 lat. To naprawdę obróciło mój świat do góry nogami. Nigdy wcześniej nie widziałem basu jako instrumentu melodycznego. I to z przodu sceny! Pastorius grał z zespołem Weather Report, który nie miał gitarzysty. (...) To było niemal w całości jego show.

W projekt zaangażowani są również Sting, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Geddy Lee z Rush i Carlos Santana. Reżyserią dzieła zajęło się dwóch twórców - Paul Marchand i Stephen Kijak. Trujillo zaprzyjaźnił się również z rodziną Pastoriusa, a dzięki ich uprzejmości w dokumencie znajdą się nieznane wcześniej fotografie, nagrania zarejestrowane kamerą 8mm oraz utwory, które pozwolą widzowi w pełni poznać muzyka.

Trujillo co prawda nigdy nie poznał Jaco, ale jego najstarszego syna Johnny'ego już tak:

Pamiętam, że gdy spotkał go po raz pierwszy w 1996 roku powiedziałem mu, że kiedyś zrobię film o jego ojcu, bo miał on na mnie wielki wpływ. Zresztą na innych też - znam wielu muzyków funkowych, rockowych, gospel, jazzowych, którzy inspirowali się Jaco.

Chcielibyście obejrzeć „Jaco: A Documentary Film”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.